Strīds par sievieti
Dīsburgā tiek tiesāts 31 gadu vecais Elles eņģeļu loceklis Timurs Akbuluts, kurš apsūdzēts kāda Bandidos biedra slepkavībā. Noziegums noticis pagājušā gada oktobrī Dīsburgas sarkano lukturu rajonā pie Bandidos iecienītā krodziņa Resnais meksikānis.
T. Akbuluts nošāvis 32 gadus vecu Bandidos biedru, kurš bija pazīstams ar iesauku Ešlijs. Vācijas prese ziņo, ka abu rokeru konflikts sācies sievietes dēļ, jo T. Akbuluta bijusī draudzene sākusi attiecības ar Ešliju.
Bandidos pēc Ešlija slepkavības draudēja atriebties Elles eņģeļiem. «Dievs piedod, bet Bandidos ne!» brīdina bandas locekļi. Vācijas izmeklētāji vēsta, ka šis konflikts ir daļa no plašākas cīņas par ietekmi, jo abiem grupējumiem ir savas nelegālā biznesa intereses.
«Viņi nevēlas zaudēt seju un naudu. Bandidos un Hell's Angels ir iesaistīti azartspēļu biznesā, prostitūcijā, ieroču tirdzniecībā, izspiešanā, naudas atmazgāšanā un narkotiku tirdzniecībā,» portālam The Local stāsta policijas izmeklētājs Tomass Jungbluts. Noziedzīgā darbība nodrošina abiem grupējumiem labu peļņu, ar ko tie nevēlas dalīties. «Vācijā pašlaik notiek karš starp šīm bandām. Lai aizstāvētu savu teritoriju, tās var būt nežēlīgas un cietsirdīgas,» secina T. Jungbluts.
Vācijas rokeru bandās apvienojušies tūkstošiem biedru, kas interesējas ne tikai par motocikliem, sievietēm un alus dzeršanu. Abas bandas jau izsenis saistītas ar noziedzīgo pasauli.
Konkurences cīņa
Elles eņģeļi ir vecākā no bandām, bet 90. gadu beigās Vācijā ienāca arī Bandidos, kas sāka aktīvi cīnīties par savas teritorijas paplašināšanu. Tas izraisīja «rokeru karu», kādu 90. gadu vidū pieredzēja arī Skandināvijas valstis.
Vācijas žurnāls Der Spiegel raksta, ka Bandidos savās rindās iesaistīja simtiem imigrantu izcelsmes vīriešu no Vācijas austrumiem. Tas nepatika Elles eņģeļiem, kuru rindās vērojama neonacistu ietekmes palielināšanās un naids pret ārzemniekiem.
Pirms pāris nedēļām kāds Hell's Angels loceklis nošāva specvienības policistu, kurš grasījās viņu arestēt. Policistu arodbiedrība pauda viedokli, ka varas iestādēm vajadzētu izskatīt jautājumu par rokeru bandu aizliegšanu. Eksperti iebilst, ka tas nebūtu tālredzīgs solis, jo iedzītu rokeru grupējumus vēl dziļāk pagrīdē.
Vācijas sabiedrībā palielinās sašutums par to, ka policijai nākas tērēt vērtīgos resursus, lai novērstu rokeru savstarpējās sadursmes. «Pa radio stāstīja, ka tiesas prāvas apsargāšana izmaksā 180 000 eiro dienā. Tas ir neprāts! Cik bērnu varētu pabarot par tādu naudu?» sarunā ar The Local secina Dīsburgas iedzīvotāja Džina Holštenbrinka.