gadā. Šis mērķis ir saistīts ar valsts ekonomisko attīstību un arī finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu nozarē, lai sekmētu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izaugsmi un modernizāciju. NBS aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Vienotība) sēdē raksturoja arī kā nacionālās neatkarības simbolu.
NBS attīstībā un arī resursu sadalē prioritāte ir Sauszemes spēki kā NBS kodols, kā to rezerve tiek attīstīta Zemessardze, Saeimas sēdē uzsvēra aizsardzības ministrs A. Pabriks, norādot, ka krīzes laikā tā ir cietusi un sagaida papildu ieguldījumu. Ministrs šīs koncepcijas apstiprināšanu vērtē kā robežšķirtni starp iepriekšējo domāšanu, kas bija saistīta ar krīzes laiku, un nākotnes domāšanu. Viņš norādīja, ka nākotnē vismaz pusei no NBS karavīriem vajadzētu būt sagatavotiem starptautiskajām operācijām, 8% no visas armijas būtu jāatrodas pastāvīgajās starptautiskajās operācijās. Pašlaik šī dalība ir mazāka.
Diskusijā ar ministru iesaistījās tikai nedaudzi deputāti, kas vairāk vai mazāk pārzina šo jomu. Jānis Ādamsons (SC) izteica šaubas, vai lielākā daļa kolēģu vispār zina, kas koncepcijā rakstīts, jo ar to ir iepazinusies tikai Aizsardzības un iekšlietu komisija. «Vienīgais, kas mums ir, - tie ir labi sagatavoti karavīri, bet kādos apstākļos viņi dzīvo,» piebilda J. Ādamsons. Viņš un vēl četri SC deputāti nebalsoja. Kārlis Seržants (ZZS) atzina, ka vēlējies lielāku konkrētību, un novēlēja ministram pārliecināt par dokumentā ierakstīto finansējumu savus kolēģus valdībā - premjeru Valdi Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku (Vienotība). Aģentūra LETA, atsaucoties uz NBS komandiera Raimonda Graubes teikto, ziņo - lai sasniegtu noteikto mērķi, ka 2020. gadā aizsardzības budžets ir 2% no iekšzemes kopprodukta, katru gadu aizsardzībai būtu nepieciešams piešķirt aptuveni par 15 miljoniem latu vairāk.
Atbalstītajā dokumentā ir atzīts, ka starptautiskās drošības mainīgā vide var ietekmēt arī Latvijas drošību, tāpēc tai ir nepieciešama militārā sadarbība ar Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīm, Centrāleiropas valstīm un ASV kā stratēģisko partneri. Iepriekšējo aizsardzības koncepciju Saeima pieņēma 2008. gada vasarā, par nākamo deputātiem vajadzētu balsot 2016. gadā.