Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta Sociālo pakalpojumu organizācijas nodaļas vadošā referente Ineta Pikše stāsta par Norvēģijas pieredzi. Tur rehabilitācijas programma darbojas divos virzienos. Pirmkārt, stingrāki ir noziedznieka uzraudzības mehānismi. Ar policijas palīdzību tiek kontrolēti un uzraudzīti tie cilvēki, kuri izdarījuši noziegumu, piemēram, dzimumnoziegumu. Upurim tiek nodrošināta drošības poga. Ja nu varmāka atgriežas pie upura, tad upuris par bīstamo situāciju var ziņot, nospiežot to. Tāpat vardarbības veicējam tiek uzlikta aproce, kas palīdz sekot līdzi viņa atrašanās vietai. Otrkārt, ja ģimenē ir vardarbība, vīrietim tiek ieteikts iziet rehabilitācijas kursu pie psihologa. Vīrietis ir ieinteresēts šo kursu iziet, jo, ja tas netiek izpildīts, tad tas var atspēlēties, piemēram, šķiršanās prāvā.
Latvijā Tieslietu ministrijā izstrādāts koncepcijas projekts par preventīvajiem piespiedu līdzekļiem, kas paredz Latvijas Republikas tiesību sistēmā ieviest preventīvos piespiedu līdzekļus, ar kuriem tiks veikti pasākumi vardarbības novēršanai, savukārt grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredzēs, ka ar 2015. gadu, ja būs pieejams nepieciešamais finansējums, vardarbīgiem vīriešiem būs iespējams apmeklēt grupu terapiju agresivitātes mazināšanai.
Šogad Labklājības ministrijā ir sākta vardarbīgo personu sociālās rehabilitācijas programmas izstrāde. Savukārt nākamajā gadā pēc izstrādātās programmas vardarbīgiem vīriešiem ierobežotā apjomā jau tiks sniegta psiholoģiskā palīdzība.