Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) V. Vaškeviču tur aizdomās pēc Krimināllikuma 323. panta 2. daļas par kukuļdošanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai lielā apmērā vai ja to izdarījusi valsts amatpersona vai personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.
Kā informēja KNAB, šajā kriminālprocesā vairāk nekā 50 000 eiro (35 000 latu) kukulis dots Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonai, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus attiecībā pret konkrētām personām. Kā žurnālistiem pēc V. Vaškeviča apcietināšanas norādīja kriminālprocesu uzraugošais prokurors Arvis Miglāns, izmeklēšanas laikā kopš šā gada janvāra ir veiktas vairākas operatīvās darbības, tostarp fiksēts, ka V. Vaškevičs atkārtoti dod kukuļus. Prokurors bija ļoti atturīgs, atbildot uz jautājumiem par iespējamo kukuļu saņēmēju, tomēr viņš norādīja, ka tā ir augsta VID amatpersona, kuras pakļautībā atrodas vai vismaz atradās operatīvie darbinieki. Šī kukuļa došanas epizode arī varētu būt tikai viens posms garākā ķēdē. Pastāv gan varbūtība, ka daudz vairāk iesaistīto personu notvert un tiesāt neizdosies, jo izmeklētāji šaubās, ka V. Vaškevičs būšot ar mieru plaši dalīties ar informāciju.
60 000 latu ir viena no lielākajām drošības naudām, ko tiesa ir noteikusi. Savulaik tiesa tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā apsūdzētajam Vilnim Štramam bija noteikusi 80 000 latu lielu drošības naudu, taču pēc pārsūdzības summa tika samazināta līdz 50 000 latu. Pret 50 000 latu lielu drošības naudu no apcietinājuma tika atbrīvots arī bijušais Latvenergo prezidents Kārlis Miķelsons un kukuļošanas lietā apsūdzētais bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics.