Rīgā +19 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Veiksmīgā galotnē atdzima cerība

Atkārtot savas pilsētas basketbolistu otrdien Rīgā gūto panākumu un atspēlēties no šķietami bezcerīgas situācijas Valencia futbolistiem neizdevās, bet uzlabot savas iespējas pirms atbildes spēles - gan. UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmās kārtas mačā savā laukumā «sikspārņi» ar 1:2 piekāpās Paris Saint-Germain, vienīgos vārtus gūstot jau kompensācijas laikā.

Abos otrdienas Čempionu līgas mačos favorīti ātri izvirzījās vadībā. Turīnas Juventus Glāzgovā pret Celtic atklāja rēķinu jau mača trešajā minūtē, bet Valensijā viesi izvirzījās vadībā desmitajā minūtē. Taču abos gadījumos mājinieki labi kontrolēja bumbu un sagādāja pretiniekiem daudz problēmu, lai gan pēc rezultātiem varētu šķist, ka par uzvarētāju šaubu nebija.

«Mani futbolisti spēlēja ļoti labi, jo Celtic lēca augstāk par jostas vietu un izturēt viņu spiedienu ne pavisam nebija viegli,» pēc pārliecinošās 3:0 uzvaras viesos pretiniekus slavēja Juventus treneris Antonio Konte un piebilda, ka Celtic futbolisti esot skrējuši ar ātrumu 200 kilometru stundā. Skotu kluba galvenais treneris Nīls Lenons bija sašutis par rezultātu: «Septiņdesmit minūtes mēs bijām krietni pārāki pār pretinieku, bet nedrīkst ielaist šādus muļķīgus vārtus!»

Juventus prata labi iesākto novest līdz galam un mājup doties ar pārliecinošu uzvaru, bet Paris Saint-Germain spēles galotnē pabojāja sev noskaņojumu. Gan tāpēc, ka beigās ielaida vārtus, gan tāpēc, ka komandas zvaigzne Zlatans Ibrahimovičs kompensācijas laikā nopelnīja muļķīgu sarkano kartīti epizodē, kad ne viņam, ne komandai neko nevajadzēja. Tagad zviedrs būs spiests izlaist atbildes spēli Parīzē, kurā Valencia komandai obligāti jāgūst vismaz divi vārti.

Laipnība, kādu Valencia komandai izrādīja PSG futbolisti, ir teju vienīgā Glāzgovas Celtic cerība kvalificēties ceturtdaļfinālam. «Nekad nesaki nekad - 11 metru soda sitiens, sarkanā kartīte, un varbūt tas atgrieztu mūs spēlē par iekļūšanu nākamajā kārtā,» pēc otrdienas mača Celtic aizsargs Mikaels Lustigs nosauca iespējamos scenārijus, ar kādiem Juventus varētu uzdāvināt skotu klubam iespēju paveikt brīnumu.

UEFA Čempionu līgas astotdaļfināls
Celtic - Juventus 0:3 (Matri 3., Markizio 77., Vučiničs 83.), Valencia - PSG 1:2 (Rami 90. - Laveci 10., Pastore 43.)