_Vienotību_ ir plānots izveidot līdz novembrim, kas atvieglotu arī lēmumu pieņemšanu nākamā gada valsts budžeta izskatīšanas laikā, jo tad tie vairs nebūtu jāsaskaņo vairāku partiju lēmējinstitūcijās.
Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai konceptuāli ir pieņēmušas lēmumus par partijas dibināšanu. Tās veidotāji cer līdz rudenim pabeigt sarunas par jaunā politiskā spēka programmu, statūtiem un arī sadarbības nosacījumiem, kuru vidū attiecības ar ziedotājiem Pilsoniskās savienības kongresā tika minētas kā vienas no svarīgākajām. «Mums ir jābūt skaidrai finanšu politikai, lai izslēgtu situāciju, ka kāds no partijas vadības uzņemas neizpildāmus solījumus. Mums ir jābūt pārliecinātiem, ka neviens no uzņēmējiem nav paprasījis kādu labumu sev personīgi,» skaidroja K. Šadurskis.
Vienotības valdes loceklis E. Jaunups teiktajam varot piekrist, jo arī viņš uzskatot, ka nevar apmaiņā pret kādiem lēmumiem piesaistīt ziedojumus. «Taču mums arī ir jāuzklausa atbalstītāji, nevis jākaunas no viņiem un jāmūk aiz stūra,» sacīja E. Jaunups. Viņš piebilda, ka par ziedojumu vākšanu visvairāk runā tie, kuriem pašiem tas nevedas, liekot saprast, ka Jaunajam laikam nekā pārējām apvienības partijām daudz lielāka loma bijusi sponsoru uzrunāšanā. Taču to arī varot saprast, jo JL ir desmit gadu ilga pieredze. «Ja uzņēmēji tevi atbalsta, tas nozīmē, ka viņi tev tic, balsojot ar savu naudu,» piebilda E. Jaunups. Neoficiāli bija izskanējis - ja Vienotību izdodas izveidot šogad, tad jaunā partija varot cerēt arī uz ievērojamu ziedotāju atbalstu, kurš var mazināties, ja šo mērķi neizdodas sasniegt.
Pilsoniskās savienības jaunie valdes locekļi Ingmārs Čaklais un Dāvis Stalts, kuri pārstāv PS nacionālo spārnu un nezina, kā iepriekš tika organizēta sadarbība ar sponsoriem, pieļāva, ka Pilsoniskajai savienībai naudas piesaistīšana nav tā sekmējusies atklātās un valdē akceptētās procedūras dēļ. «Demokrātija ir grūta, jo tajā viss ir jāsaskaņo, jāatrāda un jāpamato,» skaidroja I. Čaklais. Viņa kolēģis D. Stalts pieļauj, ka nav mērķtiecīgi tik lielas summas atvēlēt sabiedrisko attiecību firmām, kas veido reklāmu. Katram esot jāsaprot, kāda cena ir jāmaksā partijai, ja tajā tiek investēti ievērojami līdzekļi, un jāgūst pārliecība, ka tas neapdraud godīga politiskā spēka tēlu. Pilsoniskās savienības biedri uzsvēra, ka nevēlas mest aizdomu ēnu pār kolēģiem no Jaunā laika, bet tikai grib vienoties par visiem skaidru un atklātu līdzekļu piesaistīšanas mehānismu nākotnē.
Likumā jau tagad paredzēta atklāta procedūra, kas liedz naudu uz partiju birojiem nest koferītī, bet nosaka nepieciešamību to pārskaitīt caur kredītiestādi. Viena fiziska persona partijai gadā var ziedot summu, kas nepārsniedz 100 minimālo mēnešalgu. 10. Saeimas vēlēšanu gadā tie bija 18 000 latu. Partijas, kuras 10. Saeimas vēlēšanās ieguva vairāk nekā 2% balsu, no 2012. gada varēs pretendēt arī uz valsts finansējumu. Šo naudu, kas būs 50 santīmu gadā par katru politiskajam spēkam atdoto balsi, varēs saņemt visas parlamentā pārstāvētās apvienības līdz 10. Saeimas pilnvaru beigām.