Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Ventspils izmanto otro iespēju

Uzvaru Aldaris Latvijas basketbola līgas pamatturnīrā nodrošinājuši Ventspils basketbolisti, kuri otrdien izbraukumā ar 112:52 sagrāva Jelgavas komandu.

Kurzemnieki nodrošināja sava laukuma priekšrocības visa izslēgšanas turnīra garumā, kas pēdējoreiz tiem bija izdevies 2011. gadā.

Ventspilniekiem gan bija nelielas priekšrocības, jo to galvenais konkurents VEF Rīga šosezon aizvada mazāk spēļu, tāpēc pēdējo trīs gadu čempioniem katrs klupiens maksāja dārgāk.

Savstarpējās spēlēs līderi uzvaras dalīja uz pusēm, turklāt rīdzinieki piedzīvoja negaidītu klupienu Jūrmalā. Roberta Štelmahera vadītā Ventspils komanda pirmo iespēju nodrošināt uzvaru pamatturnīrā neizmantoja, zaudējot Liepājā, taču otrdien Jelgavā līdzīgas kļūdas nepieļāva un dominēja jau no pirmajām minūtēm, veicot 14:0 izrāvienu.

Līderi grožus vaļīgāk atļāvās palaist tikai trešajā ceturtdaļā, kas bija vienīgā, ko neuzvarēja ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru.

Nākamajā pusotrā nedēļā gaidāma spraiga cīņa par trešo un ceturto vietu, kas nodrošinātu sava laukuma priekšrocības ceturtdaļfinālā.

Pēc līdera Ervīna Jonāta traumas no tās, visticamāk, izstājusies Jūrmala/Fēnikss komanda, taču Jēkabpils, Valmieras un Liepājas basketbolisti ir teju līdzvērtīgās pozīcijās.

Pirmo divu vietu ieguvēji nodrošinās dalību uzreiz pusfinālā. VEF Rīga to var izdarīt jau trešdien, ja uzvarēs Jēkabpilī. Pretējā gadījumā rīdziniekiem būs jāpaļaujas uz labvēlīgu rezultātu sakritību konkurentu savstarpējās spēlēs.