Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Vienatnē aizbrauca pēc zelta

Pirmo reizi par pasaules čempionu riteņbraukšanā grupas braucienā elitei kļuva slovāks Peters Sagans. Trīs kilometrus pirms finiša Sagans aizmuka no grupas un finišēja vienatnē. Lietuvietis Ramūns Navardausks kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena, bet vienīgais Latvijas pārstāvis Gatis Smukulis bija pēdējais no finišu sasniegušajiem sportistiem - 110. vieta.

Pēc sacensībām Smukulis izteica sarūgtinājumu, jo cīņa par augstu vietu viņam beidzās, kad priekšā braucošie sportisti nokrita. «Kas par dienu, kas par pasaules čempionātu! Ar katru apli jutos labāk un labāk, bet trīs apļus līdz beigām kritienā salauzu riteni. Ar to arī viss beidzās. Žēl.» Vēl 74 kilometrus pirms finiša Gatis vienatnē centās noķert trīs no grupas aizbēgušos braucējus.

Lietuvietis Navardausks izcīnīja pirmo pasaules čempionāta medaļu savai valstij, jo pirms viņa neviens no dienvidu kaimiņzemes riteņbraucējiem PČ uz goda pjedestāla nebija stāvējis. 27 gadus vecā Navardauska aizsniegšanās līdz bronzas godalgai gan nav liels pārsteigums, jo 2014. gadā viņš uzvarēja gan prestižā velobrauciena Tour de France, gan arī Giro d'Italia posmā. Pēc trešās vietas iegūšanas Ričmondā Ramūnam arī tika vaicāts, kuru panākumu viņš vērtē augstāk - trešo vietu PČ vai uzvaru Tour de France posmā. «Pasaules čempionāts ir vienas dienas sacensības. Ja tajās izdodas iegūt medaļu, tad tas ir liels panākums un medaļu var piekārt pie sienas uz visu atlikušo mūžu. Es uzskatu, ka tas ir labāk, nekā uzvarēt Tour de France posmā.»

Navardausks īstajā brīdī no grupas beigām trīs kilometrus pirms finiša uzsāka cīņu par labāku pozīciju sprinta finišam. «Šis bija ļoti smags brauciens. Man priekšā bija ap piecdesmit braucēju, tāpēc nebija viegli izcīnīt izdevīgu pozīciju. Ja viņi brauktu vēl ātrāk, es varēju finišu arī nesasniegt.»

Atzīstamu rezultātu uzrādīja arī 28 gadus vecais Igaunijas riteņbraucējs Reins Tāramē, kurš finišēja augstajā 14. vietā. Tādējādi pasaules čempionāta Nāciju vērtējumā kaimiņi aizsteidzās priekšā. Lietuva ieņēma dalītu 14., Igaunija - 22., bet Latvija - 23. vietu. Juniors Ēriks Toms Gavars par 11. vietu individuālajā vērtējumā Latvijai iedeva vienīgos piecus punktus Nāciju rangā.