Tātad, jo vairāk D vitamīna, jo lielāka arī dzimumhormona testosterona koncentrācija vīrieša organismā; testosterons ietekmē dzimumtieksmi. Zems testosterona līmenis var ietekmēt vīrieša seksualitāti tāpat kā zems enerģijas līmenis, skaidro zinātnieki.
Pētnieki no Grācas Medicīnas universitātes Austrijā konstatēja, ka vīriešiem, kuru asinīs D vitamīna koncentrācija ir pietiekama, ir daudz vairāk testosterona nekā tiem, kuriem tā koncentrācija mazāka. Vidējais testosterona līmenis gada laikā mainās atkarībā no saules vitamīna koncentrācijas. Testosterona līmenis organismā maksimumu sasniedz vasarā, bet ziemā mazinās. Tādējādi oktobrī, kad saules starojums samazinās, mazāks arī abu vielu daudzums, minimālo līmeni tas sasniedz martā. Tieši šajos mēnešos samazinās vīriešu dzimumtieksme, izpētījuši zinātnieki.
Pētījuma autori saka, ka zinātniekiem būtu jāsper solis tālāk un jāpēta, vai D vitamīnam kā pārtikas piedevai būtu tāda pati ietekme uz testosteronu kā saulei. Līdz šim vīriešus, kuriem bija zema dzimumtieksme, ārstēja ar testosterona aizstājējterapiju. Tagad zinātnieki pārliecināti, ka ziemā var līdzēt solārijs. Ādas ārsti gan brīdina, ka ķermeņa pakļaušana pārāk lielai saules ietekmei ir kaitīga un var izraisīt vēzi. Uztura speciālisti iesaka D vitamīnu uzņemt ar pārtikas produktiem, piemēram, treknajām zivīm - lasi, forelēm un skumbriju.