Puisis dzimis Minskā, kopš četru gadu vecuma dzīvo Norvēģijā. Piecu gadu vecumā sācis spēlēt vijoli un klavieres. Uzstājies kopā ar daudzām norvēģu zvaigznēm - piemēram, ar grupas _A-Ha_ solistu Mortenu Hārketu. Startējis Norvēģijas televīzijas talantu šovā, bijis koncertmeistars lielākajā Norvēģijas jauniešu simfoniskajā orķestrī _Ung Symfoni_. Aleksandrs piedalās muzikālajās izrādēs un filmējas kino.
Šogad Eirovīzijas finālā tika ieviesta jauna balsošanas kārtība - katras valsts balsojuma rezultātu veidojis televīzijas skatītāju balsojums (50%) un nacionālās ekspertu žūrijas balsojums (50%). A.Ribaks iekarojis gan skatītāju, gan mūzikas ekspertu simpātijas. Nostrādājis viņa tēla dabiskums, turklāt viņš ir divu kultūru pārstāvis: izglītojies Norvēģijā, bet saglabājis slāvu identitāti un sirsnību. Arī viņa dziesma Fairytale bija «starpkulturāla» - gan ar skandināvu, gan ar slāvu folkloras motīviem. «Sabiedrībā kautrīgs, taču iekšēji pārāk pašpārliecināts. It kā savējais puisis, tajā pašā laikā vēlas būt varonis,» Aleksandru Ribaku raksturo tie, kuri satikuši viņu Maskavā. Viņš arī ir vienīgais šā gada Eirovīzijas dalībnieks, kurš varētu mēģināt sākt starptautisku karjeru - ārpus Norvēģijas (un Baltkrievijas). Viņš varētu kļūt pieprasīts gan Ziemeļvalstīs, gan bijušās PSRS republikās (krieviski Ribaks runā bez akcenta).
Nākamgad Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Oslo. Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) jau paziņoja, ka pusfināli varētu notikt 18. un 20.maijā, fināls - 22.maijā. Kā tad mainīsies konkursa konjunktūra? Vērtējot šā gada rezultātus, var secināt, ka topā ir kvalitatīvas emocionālas balādes (2.vieta Īslandei, 5.vieta Lielbritānijai, 6.vieta Igaunijai, 8.vieta Francijai). Joprojām pieprasīts arī Eirovīzijas formātam atbilstošs eiropops ar austrumnieciskiem motīviem (3.vieta Azerbaidžānai, 4.vieta Turcijai, 7.vieta Grieķijai, 10.vieta Armēnijai). No Balkānu reģiona desmitniekā ir vienīgi Bosnija un Hercegovina (9.vieta).
Šogad labu rezultātu beidzot izdevies sasniegt Lielbritānijai - protams, pateicoties leģendārā komponista Endrū Loida Vebera klātbūtnei. Savukārt franču dīva Patrīcija Kāsa noteikti mērķēja augstāk par 8.vietu - viņa šajā pasākumā izskatījās «pārāk stilīga», taču Kāsas karjeru šis rezultāts neietekmēs. Par Eirovīzijas atklājumu var uzskatīt Igaunijas meiteņu grupu Randajad, kuras dziesma Urban Symphony bija ļoti īpašs, muzikāli vērtīgs notikums. Neapmierinošs rezultāts - 20.vieta - ir Vācijas duetam Alex Swings Oscar Sings!, kas savam priekšnesumam noalgojis mākslinieciski erotisku performanču zvaigzni Ditu fon Tīsu - viņas parādīšanās uz Eirovīzijas skatuves netika adekvāti «nolasīta» un novērtēta. Tendence ir skaidra - skatītājiem un žūrijai atkal patīk mazbudžeta skatuves melodrāmas, vēlams muzikālas pasakas ģimenes auditorijai. Vijoli dziedātājs vēl var atstāt, bet striptīzu un daiļslidošanu lūdzu nepiedāvāt!