Daudzi pasaulē jau pēc pirmajām pasaules čempionāta dienām sūdzējušies, ka specifiskais troksnis traucē iemīļotās spēles baudīšanu, britu raidorganizācija BBC pat plāno spēļu translāciju laikā noslāpēt no tribīnēm nākošo spalgo dūkoņu. Tomēr vuvuzelas kļuvušas par modes kliedzienu un daži jau brīdinājuši, ka Eiropai no tām neizbēgt un ka drīzumā arī kontinenta spēcīgāko kājbumbas čempionātu spēļu laikā tās varētu dzirdēt tribīnēs.
Bieds ausīm
Līdz šim metru garās plastmasas taurītes vislielāko kritiku izpelnījušās par radīto troksni. Izmērīts, ka kārtīgs pūtiens vuvuzelā rada aptuveni 127 decibelu skaļumu, kas īsā laikā var radīt dzirdes bojājumus. Bet spēļu laikā tās skan nemitīgi 90 minūšu garumā. Lai gan pēc pirmajām spēlēm Pasaules kausa izcīņā izskanēja ierosinājumi aizliegt ienest vuvuzelas stadionos (par neciešamo troksni sūdzējušies arī futbolisti), Starptautiskā Futbola federāciju asociācija jeb FIFA pirmdien paziņoja, ka nekas tāds nenotiks, jo dienvidafrikāņiem futbols bez tām nav iedomājams. Arī vuvuzelu ražotājs Masincedane Sport solījies radīt klusākas taurītes.
Vuvuzela arī telefonā
Tomēr vuvuzelu fanu pulks izrādījies lielāks par nopēlēju armiju. Piemēram, Lielbritānijas lielveikalu tīkls Sainsbury's vēsta, ka 12 stundu laikā pirms Anglijas un ASV izlašu spēles tā veikalos pārdoti 22 tūkstoši taurīšu, bet interneta veikals Amazon atklāja, ka vuvuzelu pārdošanas apmēri palielinājušies tūkstoš reižu, raksta AFP.
Savukārt populārā multifunkcionālā telefona iPhone ražotājs Apple informē, ka jau 750 tūkstoši cilvēku visā pasaulē lejuplādējuši bezmaksas aplikāciju, ar kuru telefons var simulēt vuvuzelas skaņu.
Divi vācu uzņēmēji, kuri pagājušajā gadā ieguvuši ekskluzīvas tiesības pārdot vuvuzelas Eiropas Savienībā, cer, ka Pasaules kausa laikā saceltā ažiotāža viņu biznesu padarīs par īstu zelta bedri. Lai gan daudzās valsts pilsētās sporta pasākumos skaļās taurītes aizliegts izmantot, tomēr tieši Vācijā nopērk aptuveni 90% visu Eiropā pārdoto vuvuzelu.