Piebāzts tirgus placis
Nezinu, vai pēc pēdējos pāris gados uzplaukušā pašdarināto rotu buma, kad teju katra trešā meitene ver pērlītes, filcē bumbiņas vai tamborē sedziņas, ir vēl atlicis kāds, kas nebūtu iegādājies gana daudz auskaru un brošiņu. Taču, ja esat gatavi pirkt vēl, Žagatas Martas bode piedāvā raibu raibo izvēli. Pat pārāk raibu, jo dažādu krāsu un formu bižutērijas jūklī ir diezgan grūti orientēties. Diemžēl rodas pārbāzta tirgus plača iespaids, jo dažos kvadrātmetros sabāztas arī somas, kurpes, jauni un vintage apģērbi. Dibentelpa, kas atvēlēta pērlītēm un rotu darināšanas darbarīkiem, šķiet gluži askētiska celle, kur atpūtināt acis.
Par daudz pašdarinātā
«Visā tajā raibumā ir ļoti grūti orientēties. Turklāt lielākā daļa rotu jau šķiet kaut kur redzētas,» novērtē Kristīne. Jāpiekrīt, ka neskaitāmajos tirdziņos un veikaliņos pašadrināto rotu skatīts jau tik daudz, ka grūti atrast kaut ko neredzētu un aizraujošu, kā arī lielai daļai pircēju izstrādājusies reakcija pret pašdarinātiem brīnumiem. Taču plašajam klāstam ir pluss - iespējams atrast ko piemērotu katrai gaumei. Mani piesaistīja Ilonas Marijas Luīzes porcelāna auskari ar rožaino zīmējumu un rozā pūdelis broša.
«Rotas galvenokārt gatavojam paši, šo to mums atnes, taču pagaidām klāt neko neņemam, jo nav vietas,» saka veikala īpašniece Marta Kreituse. Vintage apģērbu izcelsmi viņa izvairās atklāt. Starp tiem ir gan 50.gadu mežģīņota kleita, gan 70.gadu lietusmētelis, gan trencis no Otrā pasaules kara laikiem. Izmēri: no 34 līdz 42, taču izvēle ir neliela. Šeit var atrast arī glītus apavus un antīkas rokassomiņas. Rotu cenas - tādas pašas kā visur (no dažiem latiem līdz diviem desmitiem par smalki ar pērlītēm nošūtām apjomīgām brošām), vintage apģērbi un apavi - arī no Ls 2 līdz 20.
Lai gan izvēle ir liela un iespējams atrast arī ļoti jaukas lietas, iespaidu sabojā nepārdomātais preču izkārtojums, kā arī nav saprotams, kāpēc vienā galerijā kombinēti gan rokdarbi, gan vintage, gan jauni apģērbi. Visticamāk - lai izdzīvotu.