Rīgā +16 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Zelta vārti un kauss

Līderi izšķirošajā brīdī padarīja savu darbu godam. Latvijas hokeja fināla izšķirošajā septītajā spēlē regulārā čempionāta uzvarētājs HK Liepāja mājas laukumā pret HK Kurbads ieguva triju ripu pārsvaru, pēdējā minūtē nenosargāja jau pirmajā periodā sarūpēto šķietami drošo pārsvaru, tomēr papildlaika 3. minūtē komandas kapteinis Bruno Zabis iemeta zelta ripu. HK Liepāja uzvarēja spēli ar 4:3. Arī sērijā liepājnieki triumfēja ar 4-3. Latvijas čempionāta medaļnieki: 1. HK Liepāja, 2. HK Kurbads, 3. HK Mogo.

Šā gada finālsērija intrigas cienītājus nepievīla. Pirmo soli spēra HK Kurbads, pretinieku laukumā uzvarot ar 5:3. Liepāja atbildēja ar trim panākumiem pēc kārtas (3:2, 4:2 un 6:4), kurbadiešus nostumjot aizas malā. Pēc divām pārliecinošām HK Kurbads uzvarām (5:1 un 5:2) pirms septītās spēles psiholoģiskais pārsvars jau bija HK Kurbads pusē, tāpēc izšķirošā mača pirmais periods pārsteidza daudzus - HK Liepāja izvirzījās vadībā ar 3:0! Pēc otrās ielaistās ripas HK Kurbads galvenais treneris Pēteris Ostošovs izšķīrās par pamatvārtsarga Ulda Čalpas nomainīšanu pret Guntaru Reisu, kurš nebija spēlējis ne finālsērijā, ne arī pusfinālā pret HK Mogo, un kļūdījās. Astoņas sekundes pirms pārtraukuma Reiss ielaida vieglu ripu pēc Bruno Zabja metiena no distances, un no otrā perioda HK Kurbads vārtus atkal sargāja Čalpa. Iepriekšējās divas spēles kurbadieši bija uzvarējuši bez ilggadējā Latvijas izlases aizsarga Rodrigo Laviņa uz treneru komandtiltiņa, tāpēc septītajā spēlē Ostošovs izlēma iztikt bez Laviņa padoma. Rodrigo spēli vēroja no tribīnēm.

Liepājnieku kapteinis Zabis 29 sekundes pirms pamatlaika beigām kļūdījās pozicionāli, vārtu priekšā atstājot vienu pašu Tomu Hartmani, kurš savu iespēju garām nepalaida, panākot 3:3 izlīdzinājumu. Papildlaikā Liepājas pirmā maiņa izdarīja nopietnu spiedienu. 62:49 minūtē neviena nepiesegts vārtu priekšā jau tika atstāts Zabis, kurš iemeta zelta vārtus. «Mēs zinājām, ka abām komandām ir spēcīgs uzbrukums, tāpēc pagarinājumā devām uzdevumu presingot,» pēc uzvaras taktisko zīmējumu Dienai atklāja HK Liepāja galvenais treneris Igors Ļebedevs. «Kalns «uzsēdās» virsū aizsargam, Diļevka nosedza bortu, un rezultātā Kurbads netika ārā no zonas. Beigās neviena nepiesegts pie tālā stabiņa tika atstāts Zabis.»

Ļebedevs norādīja, ka treneru korpuss jau sezonas laikā analītiskajam darbam pievērsis lielu vērību. «Pirms finālsērijas izpētījām, ka Kurbads pusfinālā pret Mogo ir pamainījis taktiku. Tāpat rūpīgi izanalizējām viņu abu vairākuma brigāžu darbību. Zinājām, ka Štāls aktīvi spēlē vārtu priekšā, tomēr pēdējā mačā metiena līniju neizdevās nosegt, kad Macijevskis guva otros vārtus.» Lai arī HK Liepāja uzvarēja regulārajā čempionātā, pirms fināla papildu spiediena no malas neesot bijis. «Kluba vadības izvirzīto uzdevumu jau bijām izpildījuši. Mums bija jānospēlē labāk nekā pirms gada, kad ieguvām bronzas medaļas. Tomēr ar Sašu (Ļebedeva palīgs treneris Aleksandrs Cicurskis - M. Z.) esam maksimālisti. Centāmies pārliecināt arī spēlētājus. Pirms pēdējās spēles viņiem teicām: būs tikai divi varianti - jūs atstāsiet halli nokārtām galvām vai arī kā varoņi.»

HK Liepāja spēlētāji arēnu atstāja paceltām galvām. HK Kurbads trešo gadu pēc kārtas ieguva sudraba medaļas.