Kā jau ziņots, projektu, kura pirmā kārta bija veikals, bet otrā - 12 stāvu dzīvojamā ēka, attīstīja SIA Homburg Zolitūde. Tās īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais Homburg Eastern Europe Fund. Par daudzdzīvokļu ēkas stāvokli ziņu nav, un arī Homburg grupas pārstāvji precīzi nevarēja pateikt, kas notiks tālāk - nojaukt to nākšoties, ja būs lieli bojājumi. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš, valdībai ziņojot par glābšanas darbiem, gan vakar aicināja ļoti nopietni domāt, ko darīt ar jaunceltni, jo tā esot bīstama.
Homburg pārstāvji stundu garās preses konferences laikā par traģēdijas iemesliem nemitīgi pauda izbrīnu, vairākkārt atkārtojot frāzi «kaut kas sagāja greizi». Visticamāk, traģēdijai nav viena iemesla - tā ir savstarpēji saistītu notikumu virkne. Taču uzņēmēji joprojām uzskata, ka 2009. gadā, uzsākot projektu, iesaistīti pareizie cilvēki. «Kad veicām iepirkumu procedūru un izvēlējāmies Re&Re, bijām pilnīgi pārliecināti par viņu reputāciju. Saņēmām arī ieteikumus no bankām. Viņi nebija lētākie, taču uzticējāmies iepriekšējās darbības rezultātiem,» skaidro Homburg pārstāvis Džeimss Torpejs. Projektu finansēja Nordea banka. Zolitūdes projekts neesot ne sarežģītākais, ne lielākais Homburg vēsturē, uz pasaules fona - tas esot pat salīdzinoši mazs. Taču neesot bijis paredzēts izveidot lētu projektu, gluži otrādi - tam bija jāatbilst augstākajai klasei. Uz vairākkārtējiem žurnālistu jautājumiem par Homburg grupas atbildību notikušajā tika saņemta atbilde, ka, «protams, kāds ir atbildīgs par to», tomēr viņi nevēloties rādīt ar pirkstu vainīgo virzienā.
Skaidrojot, kāpēc uzņēmums nenāca klajā ar paziņojumu uzreiz pēc notikušā, J. Frujters norādīja, ka bijis nepieciešams iegūt papildu informāciju. «Pagāja zināms laiks, kamēr aptvērām, kas noticis,» viņš atzina. Uzņēmums ir piekritis pilnībā atklāt visu tā rīcībā esošo informāciju un šodien sola nodot dokumentus izmeklēšanas iestādēm. Dž. Torpejs arī sacīja, ka Homburg grupa atbalstīs piemiņas vietas izveidi sagruvušās Maxima vietā, bet primārais uzdevums ir sniegt atbalstu bojāgājušo un cietušo ģimenēm.
Bez jau solītā Rīgas domes un Maxima finansiālā atbalsta cietušo ģimenēm valdība konceptuāli atbalstīja kompensāciju izmaksu traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem 10 000 latu un cietušajiem - 5000 latu apmērā. Bojā gājušo glābēju tuviniekiem izmaksās kompensāciju 50 000 latu, bet cietušajiem ugunsdzēsējiem - līdz Ls 5000.