Spēle piemērota gan 4-6 gadus vecu bērnu rotaļai kopā ar pieaugušajiem, gan arī skolēniem, kuri ģimenes vēstures izpēti un sistematizēšanu veic sociālo zinību stundās.
Spēle īpaši aktuāla patlaban novembrī, kad uzmanība tiek pievērsta Latvijas valsts vēsturē nozīmīgiem notikumiem un par savas dzimtas vēsturi aizdomājas daudzi cilvēki - gan vēloties izzināt iepriekšējo paaudžu veikumu, gan arī stāstot bērniem par dzimtas vēsturē nozīmīgiem radiniekiem.
«Spēles Mans dzimtas koks dizainu ir izstrādājusi Gita Ancāne. Domāju, ka šāda spēle ir vienīgā Latvijā. Esam arī piereģistrējušas preču zīmi My Family Tree,» uzsver AG.GI Mondo valdes locekle Iveta Gruzīte.
«Mūsu piedāvātās intelektuālās spēles pamatā ir vizuāli pievilcīgs uzskates materiāls, kas ļauj bērnam veidot savu dzimtas koku vecumposmam saprotamā veidā. Sākot dzimtas koka veidošanu, bērns no komplekta paņem tik daudz ābolu, cik daudz viņam ir radinieku. Pēc tam dzimtas koka veidotājs katrā ābolā ielīmē radinieka fotogrāfiju, apakšā uzraksta viņa vārdu un ieliek ābolu dzimtas ābelē, pielīmējot ar pašlīmējošo pastu. Radinieku fotogrāfijas ābelē kārto tā, lai augšējos zaros atrastos pats dzimtas koka veidotājs - bērns, viņa māsas un brāļi, māsīcas un brālēni. Pa vidu kokā jānovieto bērna vecāki, bet apakšējos zaros - vecvecāki,» demonstrē Iveta Gruzīte.
Intelektuālo spēli Mans dzimtas koks var izmantot arī radoši, pielāgojot tam, lai izveidotu savas klases kolektīva vai bērnudārza audzēkņu grupas ābeli.