Rīgā +21 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Aizsargi veic uzbrucēju darbu

Ar Injestu guva pirmo «vinjestu». Pašreizējā Eiropas čempione Spānijas futbola izlase pirmdien aizvadīja savu pirmo maču Euro 2016. Spēlē pret aizsardzībā ļoti disciplinēto Čehiju jau likās, ka Francijā būs pirmā spēle bez vārtu guvumiem, taču pamatlaika izskaņā pēc lieliskas Andresa Injestas piespēles uzvaru spāņiem izrāva centra aizsarga Žerāra Pikē sitiens - 1:0.

Interesanti, ka Spānijas izlasi aizsardzībā glāba arī Euro 2012 uzbrucēja pozīcijā spēlējušais Sesks Fabregass, kurš izsita bumbu teju no vārtu līnijas, kad čehiem bija lieliska iespēja izvirzīties vadībā. Citā čehu izpildītā standartsituācijā (tās bija ļoti bīstamas) spāņu kapteinis Serhio Ramoss nepieskatīja pretinieku aizsargu Romānu Hubniku, kurš neizmantoja iespēju kļūt par varoni. «Nav viena universāla veida, kā uzlauzt šādas komandas. Jāturpina spiediens, līdz iegūsti, ko vēlies. Nepieciešama pateicība,» pēc spēles teica Injesta.

Svētdienas vēlajā spēlē pasaules čempioni vācieši kļuva par pirmajiem turnīrā, kas guva uzvaru ar vairāk nekā vienu vārtu pārsvaru - 2:0 pret Ukrainu. Tomēr arī šajā spēlē intriga saglabājās līdz galam, jo otros vārtus favorīti guva tikai kompensācijas laikā pēc Ukrainas neveiksmīgi izpildīta stūra sitiena. Vācijas mediji nebūt nebija sajūsmā par savas komandas sniegumu, norādot uz savainojumu dēļ prognozējamajām problēmām aizsardzībā, kurā ik pa laikam bija acīmredzama nesaprašanās. «Šī bija intensīva un ātra spēle. Pirmajā puslaikā mums bija problēmas, kad devāmies uzbrukumā un zaudējām bumbu, dodot viņiem iespēju pretuzbrukumiem. Otrajā puslaikā jau labāk kontrolējām laukuma vidusdaļu,» savu padoto sniegumu novērtēja Vācijas izlases galvenais treneris Joahims Lēvs. Jāpiekrīt, ka Vācijas izlases aizsardzība pagaidām vēl neizskatās čempiona titula cienīga, taču turnīra gaitā tas, visticamāk, vēl mainīsies. Līdzīgi bija arī pirms diviem gadiem Pasaules kausa finālturnīra ievadā, bet turpinājumā vācieši uzlaboja sniegumu. «Pirmo vārtu gūšana no standartsituācijas pārsteigs tikai tos, kas palaiduši garām Lēva pārtapšanu no estēta par pragmatiķi,» kritiski pēc spēles rakstīja Suddeutsche Zeitung. Tikmēr Ukrainas mediji slavē savus padotos par parādīto sniegumu pret čempioni. «Punkti nav iegūti, bet cieņa - gan.» Jāteic, ka Ukrainas izlases fiziskā kondīcija otrā puslaika izskaņā likās sliktāka nekā vāciešiem.

Pirmdien vēlu vakarā spēlēja Beļģija pret Itāliju.

18 (9) sitieni (uz vārtiem) 7 (3)
Varonis: Toni Kross. Rezultatīva piespēle, sitiens pa vārtu pārliktni. Vācijas saspēles galvenais dispečers savienoja aizsardzību un uzbrukumu.

17 (5) sitieni (uz vārtiem) 7 (3)
Varonis: Andress Injesta. Spānijas izlases pleimeikers izveidoja visvairāk vārtu gūšanas iespēju savai komandai, piespēlējot arī vārtu guvumā.

9 (4) sitieni (uz vārtiem) 7 (0)
Varonis: Andreass Isaksons. Jā, tas bija Zlatans Ibrahimovičs, kurš izrāva zviedriem neizšķirtu, bet bez Isaksona neticamajiem bumbas tvērieniem agrāk tam nebūtu nekādas nozīmes.