Piecas no tām jau izraudzījās vadību, kurā ir arī _Saskaņas centra_ pārstāvji. Saeima ceturtdien apstiprināja vairāku deputātu pilnvaras, zvērestu nodeva arī Jānis Ādamsons (SC), kurš slimības dēļ uz pirmo Saeimas sēdi nevarēja ierasties.
Pastāvīgo mandātu ieguva bijušais Limbažu novada domes priekšsēdis Didzis Zemmers (ZZS), jo Saeimā ievēlētais Armands Krauze to nolika - viņš ieguva darbu Eiropas institūcijās, un tas nav savienojams ar deputāta pienākumiem. Atšķirībā no vairākiem kolēģiem, kas no «mīkstā» mandāta varēja atteikties un saglabāt amatu novadu domēs, D. Zemmers pašvaldības deputāta statusu zaudēja līdz ar viņa ievēlēšanu Saeimā. Dienu pēc valdības apstiprināšanas desmit ministri uz pilnvaru laiku valdībā nolika mandātus, dodot vietu nākamajiem sarakstu kandidātiem, kuru vidū puse atstāja amatus pašvaldībās. Saeimas deputātes mandāts vēl ir iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei (Vienotība), jo viņa to saņēma tikai ceturtdien - pēc tam, kad mandātu nolika ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis. No tā pavisam atteicās Vaira Paegle. Taču paredzams, ka pēc nedēļas arī ministre dos savu vietu parlamentā nākamajam kandidātam Uģim Rotbergam.
Saeima apstiprināja arī komisiju sastāvu. Opozīcijas frakcijām Par labu Latviju! un Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK ar astoņiem mandātiem nav iespējams nodrošināt pārstāvniecību visās pastāvīgajās komisijās. Piemēram, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nebūs neviena no deputātiem, kuri tajā strādāja 9. Saeimā, un arī visi pašvaldību pārstāvji nav nokļuvuši šajā komisijā - bijušais Jaunpiebalgas novada mērs Laimis Šāvējs (ZZS) būs Juridiskajā komisijā, bet bijušais pašvaldību ministrs Māris Kučinskis (PLL) - Izglītības un zinātnes komisijā. Savukārt Ventspils Augstskolas rektors Jānis Vucāns (ZZS) strādās nevis Izglītības, bet gan Budžeta un finanšu komisijā. Šajā komisijā būs viens no apvienības Par labu Latviju! līderiem Andris Šķēle, bet otrs līderis Ainārs Šlesers strādās Tautsaimniecības komisijā. Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kuras priekšsēdis parasti ir no opozīcijas, kā arī Nacionālās drošības komisijā katra frakcija var deleģēt tikai pa vienam pārstāvim. Ceturtdien piecas komisijas izraudzījās savu vadību un vairāki SC pārstāvji ieguvuši komisiju sekretāru posteņus. Dz. Zaķis sacīja, ka šī «normālā parlamentārā prakse» tiks turpināta arī pirmdien, kad vadību vēlēs citas komisijas. Izredzes iegūt amatus ir visām opozīcijas frakcijām. M. Kučinskis varētu vadīt Nacionālā attīstības plāna īstenošanas uzraudzības apakškomisiju.