Analizējot līgumu finansējuma apjomu uz vienu iedzīvotāju reģionos (pret kopējo iedzīvotāju skaitu reģionā), secināms, ka Kurzemē līgumi uz vienu iedzīvotāju noslēgti 944 latu apmērā, Zemgalē - Ls 887, Vidzemē - Ls 880 un visbeidzot Rīgā - Ls 679.
Dati rāda, ka 32% no kopējā līgumu finansējuma apjoma ir noslēgti Rīgā un tās reģionā, 25% veido noslēgtie līgumi, kas tiek realizēti visā Latvijā. Reģionu līdere pēc veiktajiem maksājumiem finansējuma saņēmējiem uz maija beigām ir Rīga un tās reģions.
Analizējot atmaksāto finansējuma apjomu uz vienu iedzīvotāju (pret kopējo iedzīvotāju skaitu reģionā), secināms, ka visvairāk - 452 lati uz iedzīvotāju - izmaksāti Latgalē, līdzīga situācija ir Vidzemē - Ls 442.
«Analizējot ES fondu finansējuma reģionālo dalījumu Latvijā, ir jāņem vērā tādi faktori kā iedzīvotāju skaits un uzņēmumu skaits reģionā, kas korelē ar finansējuma sadalījumu. Tāpat projektu sagatavošanas un īstenošanas kapacitāte, spēja nodrošināt projektu plūsmu, līdzfinansēšanas iespējas - ja šī kapacitāte ir augstāka, tad loģiski ir arī lielākas iespējas piesaistīt finansējumu,» norādījusi Finanšu ministrijas ES fondu stratēģijas departamenta direktore Dace Grūberte.
LETA