«Tas, ka būs siltuma rekords, bija zināms jau vismaz trīs dienas iepriekš. Piektdien no mēģinājuma veda prom bērnus ar karstuma dūrienu. Es vērsos pie rīkotājiem ar lūgumu pārcelt koncertus, bet man atbildēja, ka pārcelt nozīmē atcelt pavisam. Es abus koncertus nostāvēju blakus mediķiem. Tur bija kā kaujas laukā, un bērni kā mazi eņģelīši tur gulēja rindā,» teica J. Radzevičs. Viņaprāt, bērni veica varoņdarbu, jo šādos apstākļos pat pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils neatrodas godasardze.
Izpilddirektors pieļauj, ka Latvijas TV nebija gatava iespējai, ka koncerts tiktu pārcelts: «Izņemot lielos stadiona prožektorus, citas apgaismes tehnikas tur nebija. Visticamāk, tiešraidi organizēja visgaišākajā dienas laikā, lai ietaupītu līdzekļus uz apgaismojuma rēķina.»
Arī premjers Valdis Dombrovskis atzinis, ka turpmāk, rīkojot dziesmu un deju svētkus, ir jāparedz rīcība neparedzamu laika apstākļu situācijās, atsaucoties uz Latvijas radio teikto, ziņo LETA.
Deju svētku darba grupas vadītāja Ilze Mažāne skaidro, ka pēc pirmā koncerta bijusi diskusija ar operatīvo dienestu pārstāvjiem. Operatīvie dienesti lēma, ka nebūtu lietderīgi koncertu pārcelt, jo bērni bija mītnes vietās skolās un 50 minūšu laikā viņus apziņot nevarētu - visi tāpat sabrauktu uz Daugavas stadionu un divas stundas nīktu, turklāt sešos vakarā gaisa temperatūra joprojām bija virs 30 grādiem. «Pārcelt koncertu bija nereāli, atcelt nozīmētu atņemt bērniem nozīmīgus svētkus. Mēs runājām ar kolektīvu vadītājiem un viņi teica - turpināsim!» saka I. Mažāne. Televīzijas dēļ tas neesot bijis, televīzija bija gatava ierakstīt koncertu un pāraidīt citā laikā.