Juris Kaža
Apple fenomens manā dzīvē ienāca jau 1984. gada rudenī, kad iegādājos savu pirmo 512 kilobaitu Macintosh. Pašam piederējuši vairāki, arī dēlam ir savs Mac. Pasaulē, protams, Apple fenomens ir ienesis ļoti daudz - arī tiem, kam agrāk datori nebija saprotami, jo bija vadāmi ar komandu rindām, peļu un ikonu sistēma to ir mainījusi, un te jāpateicas arī Apple. Bet var pieminēt arī Stīva Džobsa radīto pienesumu Latvijas sakarā - atmodas laikā pirmie datori Latvijā, lai saliktu laikrakstu Atmoda un citus, bija tieši Macintosh. Tos pamatoti var uzskatīt par vienu no neatkarības iegūšanas rīkiem. Arī ārpus Latvijas tajā laikā latviešu centros visi strādājām ar Macintosh.
Rihards Gailums
VeriTweet un e-Tag radītājs
Apple ir izveidojis šo datorpasaules auru, kādu to pazīstam. Esmu redzējis Stīva Džobsa uzstāšanās ierakstus - viņš ir paraugs tam, kā izskaidrot sarežģītas tehnoloģijas lietas visiem saprotami. Viņa produkti ir sekmējuši smārtfonu un planšetdatoru industriju, kas savukārt ir sekmējusi sociālo tīklu popularitāti un attīstību. Bet tas licis, piemēram, televīzijai meklēt risinājumus, kā pāriet uz interneta vidi. iPad jau nebija nekas unikāls, bet Apple bija prasme salikt kopā zināšanas un resursus, kas viņiem jau bija, lai pārvērstu pasauli.
Vēsturiski esmu Windows cilvēks, bet iPhone un iPad ir man ikdienā nepieciešami rīki, kas arī piespiedis pievērsties Apple pasaulei.
Ernests Štāls
Reach.ly un Soon radītājs
Stīvs Džobss ir tāds mūsdienu Henrijs Fords. Fords izdomāja, kā ražot, bet Džobss izdomāja, ko ražot, lai tas atbilstu patērētāja vēlmēm. Apple viss ir pielāgots dizainam - viss ir skaists. Stīvs Džobss funkcionālo dizainu ir pacēlis pavisam citā līmenī, iedziļinoties, piemēram, tajā, vai ierīcei būs vairākas vai viena poga vai nebūs nemaz. Viņš ir pierādījis, ka ne viss ir jāpakļauj ekonomijai, bet var atrast veidu, kā ražot to, ko vēlas patērētājs. Pirmais dators, pie kā es tiku piesēdināts jau 1992. gadā, bija Apple, taču tagad laikam neesmu trāpījis tajā grupā, kas redz iemeslu, lai par pusotru tūkstoti iegādātos datoru. Lai gan ikdienā mana saskare ar tiem ir maza, tomēr, ražojot savus produktus, tāpat esmu spiests domāt, kā to vai to pielāgot, lai ar Apple viss strādātu.
Jānis Palkavnieks
Draugiem.lv PR speciālists, eksperts
Kopš paņēmu rokās pirmo Apple datoru pirms pāris gadiem, man jau pēc divām dienām vairs negribējās lietot neko citu. Ir sajūta, ka Apple un tieši Stīvs Džobss spēj redzēt, uzminēt, ko es - parastais lietotājs - vēlos, un viņi spēja to radīt. Rezultātā dators ir pieejams ikvienam, piemēram iPad var izmantot arī omītes. Stīva Džobsa fenomenu parāda kaut vai tas, ka planšetdatori kā tādi jau bija arī agrāk, taču līdz brīdim, kad parādījās iPad, tās šķita muļķīgas ierīces. Tāpat bija ar skārienekrāna telefoniem - pirms iPhone bija visādi mēģinājumi, bet popularitāti tie nespēja iegūt.
Arī Draugiem.lv aug un ievieš inovācijas, tāpēc Apple mums ir paraugs. Tāpat mēs radām iPhone domātus produktus, līdz ar to esam ar viņiem saistīti.