Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Atlika uz pēdējo brīdi

Jauda garajā galā spēles beigās pietrūka VEF Rīga basketbolistiem, lai jau otrdien nodrošinātu vietu ULEB Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā. Spraigā cīņā Arēnā Rīga ar 96:103 papildlaikā tika atzīts Spānijas Valencia pārsvars. Vēl viena iespēja rīdziniekiem būs pēc nedēļas Bilbao. Tā gan būs pēdējā.

Rekordlielais skatītāju skaits tribīnēs VEF basketbolistus jau no spēles pirmajām minūtēm dzina uz priekšu. Labi paveikts mājasdarbs un lieliska precizitāte metienos ļāva jau pirmajā ceturtdaļā iegūt ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru. VEF Rīga basketbolisti uzbrukumā teicami izkļuva no spāņu veidotajiem aizsardzības slazdiem un veiksmīgi izspēlēja uz metieniem no brīvām pozīcijām. Tas sekmēja precizitāti, kas pirmajā ceturksnī bija augsta kā no divpunktu (7/13), tā trīspunktu (4/5) distances. Uz tā rēķina pieklusa arī viens no Valencia jājamzirdziņiem - ātrā pāreja uzbrukumā pēc neprecīziem uzbrukumiem.

Spēle pret vienu no Spānijas spēcīgākajām komandām gan nevarēja būt tik vienkārša, kā to otrās ceturtdaļas sākumā rādīja tablo (37:15). Pretinieki sažņaudzās aizsardzībā groza apakšā, kas vēl vairāk veicināja vefiešu avantūrisku mešanos tālmetienu konkursā. Pirmajā ceturtdaļā «trejači» tika izdarīti vietā un laikā (realizēti 4/5), bet otrajā - pie katras izdevības (3/11). Valencia necentās par katru cenu uzlabot savu metienu precizitāti no spēles, tā vietā spēlējot uz to, lai VEF basketbolisti pārkāptu noteikumus. Šādu pretinieku taktiku reizumis veicināja arī tiesneši, kuri, šķiet, bija pamanījuši, ka pirmajās desmit minūtēs rīdziniekiem tika fiksēti vien divi pārkāpumi, un steidzās to labot.

Viesi pamazām sadeldēja rezultāta starpību, un pēdējās ceturtdaļas sākumā komandas bija vienādās izejas pozīcijās (70:70). Nesen gripu izslimojušā Kaspara Bērziņa cīņasspars zem groza un vairākas labas izspēles uzbrukumā līdz pat pēdējām divām minūtēm ļāva rīdziniekiem noturēt iniciatīvu un nelielu pārsvaru, taču tad sekoja vairākas neveiksmīgas epizodes. Ar sev piekomandēto «miesassargu», sīksto serbu Stefanu Markoviču, īsti galā netika rīdzinieku līderis Ērls Roulends. Saspēles vadītājs kļūdījās trīs uzbrukumos pēc kārtas, bet ceturtajā sasteidza tālmetienu. Pusminūti pirms spēles beigām gan viņš trāpīja svarīgu tālmetienu, bet neizmantoja iespēju izraut uzvaru līdz ar pamatlaika beigām.

Papildlaikā rīdziniekiem pietrūka jaudas garajā galā. Pamatcentrs Antans Kavaļausks piezīmju normu sasniedza jau pamatlaika pēdējās minūtēs, Kaspars Bērziņš varonīgi cīnījās, taču piekto piezīmi saņēma pusotru minūti pirms pagarinājuma beigām. Valencia nospēlēja uz groza apakšu, kas izrādījās izšķiroši - 96:103.

VEF Rīga komandai būs vēl viena iespēja iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā, taču uzdevums būs krietni sarežģītāks - viesos jāpieveic cits Spānijas grands Bilbao Basket. Pārliecību jāstiprina ar Rīgā gūto pārliecinošo uzvaru (99:76), bet skaidrs, ka Bilbao pretī stāsies daudz kaujinieciskāk noskaņojusies komanda un prāvs pulks tās atbalstītāju.