Rīgas Ekonomikas augstskolas docents
Inflācija veidojas no ļoti daudzu cilvēku, īpaši uzņēmēju, lēmumiem. Tāpēc tirgus ekonomikas apstākļos valdības spēja kontrolēt inflāciju ir ļoti ierobežota.
Nedomāju, ka Latvijā inflāciju būtiski palielinās darba algu pieaugums, ir maz ticams, ka tuvākajā laikā algas nozīmīgi pieaugs. Tas ir cieši saistīts ar bezdarba līmeni valstī, proti, kamēr Latvijā bezdarbs ir augsts, darba ņēmējiem būtu grūti palielināt savu darba samaksu un caur to atstāt iespaidu uz inflāciju. Protams, ir dažas, galvenokārt - eksportējošas, nozares, kurās algas varētu būtiski pieaugt, taču nedomāju, ka tam būs liela ietekme uz patērētāju cenām.
Piekrītu Rimšēviča kungam, ka valdībai ļoti uzmanīgi jāseko līdzi administratīvi regulējamo cenu līmenim, jo šis ir process, ko mēs varam kontrolēt. Atšķirībā no pārtikas un naftas cenām, kuras iespaidot mums praktiski nav nekādu iespēju. Attiecībā uz pārtikas cenu pieaugumu jāatceras, ka Latvijā tās diemžēl daudz būtiskāk ietekmē inflāciju nekā, piemēram, Zviedrijā, jo pārtikas produktu īpatsvars Latvijas patēriņa grozā ir daudz lielāks nekā valstīs ar augstākiem ienākumiem.