Nordik, 2011
Toronto dzīvojošā ārsta un trimdas literatūrkritiķa Pāvila Vasariņa grāmata Varavīksnes spēks ir apjomīgs rakstu un atmiņu krājums, kurā publicētie materiāli (apceres, pārskati, recenzijas un reportāžas) atklāj nozīmīgu domu apmaiņu starp Latvijas literātiem un aizokeāna dzejniekiem vairāku desmitu gadu garumā. Grāmatas veidotāja devums trimdas un Latvijas literatūras procesu vērtēšanā veido būtisku latviešu literatūras kritikas un kultūras vēstures daļu.
Vladimirs Iļjičs Ļeņins. Valsts un revolūcija
Zvaigzne ABC, 2011
Lai arī sarakstīts pirms vairāk nekā 90 gadiem, krievu revolucionāra, politiskā filozofa, PSRS un Padomju Komunistiskās partijas radītāja Vladimira Iļjiča Ļeņina darbs Valsts un revolūcija joprojām ir ārkārtīgi aktuāls tāpēc, ka Valsts un revolūcija ir viens no komunisma pamattekstiem, bet nostāju pret komunismu mūsdienās lielākoties raksturo amnēzija, afāzija un amnestija. Grāmata izdota ar plašu filosofa Igora Šuvajeva priekšvārdu.
Latvijas vēstures atlants. No senajiem laikiem līdz mūsdienām
Jāņa Sēta, 2011
Atkārtoti izdotais Latvijas vēstures atlants ir universāls izdevums gan skolēnam, gan visprasīgākajam vēstures ekspertam. Tā izmantošanu Latvijas vēstures apguvei skolās iesaka Vēstures skolotāju biedrība. Salīdzinot ar iepriekšējiem izdevumiem, šajā lielāka uzmanība pievērsta pretrunīgi vērtētiem visjaunākās vēstures notikumiem, kartēs attēlojot rūpniecības pāreju no plānveida uz brīvo tirgu, pāreju no padomju ekonomiskās telpas uz globālo tirgu u. c. tēmas.
Eleonora Šturma. 50 gadus mākslai pa pēdām
Mansards, 2011
Grāmata 50 gadus mākslai pa pēdām ir sērijas Trimdas māksla rakstos un attēlos izdevums, kas sniedz ieskatu ASV mākslas zinātnieces Eleonoras Šturmas 50 gadu ilgajā darbībā, dokumentējot un aprakstot latviešu mākslinieku izstādes Ņujorkā un tuvākajā apkārtnē, sekojot gleznotāju, grafiķu un tēlnieku daiļradei. Grāmatu palīdzēja veidot mākslas zinātnieks Māris Brancis.
Juris Lorencs. Sarunas ceļā
Jumava, 2011
Žurnālistu, pasaules apceļotāju Juri Lorencu grāmatai iedvesmojušas sarunas, kas tapušas neskaitāmu ceļojumu laikā. Tā stāsta par Indiju, Krieviju, Ēģipti, Moldovu, Maroku, Jemenu, Taizemi un Ganu. «Manu ceļojumu galamērķi ir kādas nomaļas vietas, kur nekas nenotiek. Bet tieši šādās vietās var sastapt interesantus cilvēkus un pavadīt laiku sarunās, pie kurām domās atgriezties vēl un vēl,» tā autors.