Apgāds Dienas grāmata, 2010
Populārzinātnisks pārskats par kristīgo reliģiju, tās pārmaiņām un mutācijām vēstures gaitā. Autors, apbruņojies ar kriminālizmeklētāja pieeju, ķeras klāt Jaunās derības tekstiem, apkopojot mūsdienu arheologu, literatūrzinātnieku un vēsturnieku pētījumu rezultātus. Kristietības vēsture ir pretrunīga, uzsver autors, skaidrojot, kā tautas leģendas pārvēršas doktrīnā, bet politika ietekmē miljardiem kristiešu dzīvi.
Aleksandrs Makkols Smits. Espreso stāsti
Apgāds Zvaigzne ABC, 2010
Līdzīgi kā no kofeīna, no Makkola Smita grāmatām rodas atkarība, vēsta grāmatas vāks. Ja ar populārā skotu rakstnieka darbiem vēl neesat pazīstami, neskumstiet. Medicīnas likumdošanas speciālists, kas ir deviņu Eiropas un Ziemeļeiropas universitāšu goda doktors, raksta par Skotlendstrītas nr. 44 iemītniekiem. Katram savas problēmas - jauna karjera, jauna mīlestība vai nepieciešamība pašapliecināties. «Atjauno ticību tam, ka eksistē laba literatūra,» rekomendē Amazon.com
Anita Emse, Ilze Emse-Grīnberga. Dzejolīši
Apgāds Jumava, 2010
Dzīvespriecīgi dzejoļi bērniem, kurus papildina mākslinieces Ilzes Emses-Grīnbergas īpaši katram dzejolītim radītie krāšņie zīmējumi. Dzejnieces skatījums uz pasauli dzejoļus padara skanīgus un krāsainus, ļaujot arī vecākiem iztēloties, kā pasauli redz bērns savām acīm. Dzejoļi, kurus lielākie bērni var lasīt paši, bet mazuļi baudīs kopā ar vecākiem.
Barbara Erskina. Čuksti smiltīs
Apgāds Jumava, 2010
Bestselleru rakstnieces piedzīvojumu romāna darbība norisinās Ēģipē. Pēc šķiršanās Anna nolemj izklaidēties Ēģiptē, dodoties pa savas vecmāmiņas kādreiz veikta ceļojuma pēdām. Luīze bijusi slavena māksliniece, un Anna ved sev līdzi divas viņai piederējušas lietas - dienasgrāmatu un senēģiptiešu smaržu pudelīti. Mīlestība un noslēpumi savij kopā pagātni un tagadni.
Jānis Kalnačs. Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums Valmieras rajonā
Apgāds Neputns, 2010
Grāmata izdota gan latviski, gan angliski (atsevišķā izdevumā) un stāsta gan par labi zināmām, gan mazāk pamanītām mākslas vērtībām Valmieras rajonā - visu konfesiju dievnamiem. Aplūkotas arī kapličas. Grāmata tapusi vairāk apkopojošā un faktus izvērtējošā formā, rūpīgi iepazīstoties ar dažāda rakstura materiāliem - no viduslaiku hronikām un XVII un XVIII gadsimta vizitāciju protokoliem līdz mūsdienu pētījumiem, pievēršoties mākslas un arhitektūras vēsturnieku reizēm diskutablajiem viedokļiem, kā arī cenšoties iezīmēt sakrālā kultūras mantojuma izpētes un saglabāšanas procesu. Īpaša uzmanība pievērsta zīmējumiem, plāniem un fotogrāfijām.