Par programmu satura kvalitāti, protams, var un vajag diskutēt, tomēr vairāki LTV ģenerāldirektora Edgara Kota pēdējā laika izteikumi rada pamatu bažām par sabiedriskās televīzijas iespējām veidot jēgpilnu programmu saturu.
Par to, kur tiks meklēti līdzekļi priekšvēlēšanu diskusijām, vēl tiek spriests, bet nupat E. Kots, sašutis par valsts finansētas apsardzes «noņemšanu» un Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājumu daļu sabiedriskā pasūtījuma izvietot komerckanālos, ir nācis klajā ar bezprecedenta paziņojumu - priekšvēlēšanu laikā sabiedriskā televīzija varētu vispār atteikties no politiķu aicināšanas uz diskusijām. Politiķu vietā priekšvēlēšanu diskusijās piedalītos eksperti.
Nav šaubu, ka ekspertu diskusijas sabiedriskajā televīzijā ir nepieciešamas. Tomēr atsakoties no politiķu līdzdalības priekšvēlēšanu diskusijās, LTV skatītājiem tiktu liegta iespēja saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem no pirmavota, ka neapšaubāmi ir politiķi. Priekšvēlēšanu diskusijas, kurās politiķi būtu spiesti diskutēt ar dažādu nozaru ekspertiem, būtu atbalstāms diskusiju formāts. Topošo likumdevēju kompetence vai nekompetence šādā formātā izpaustos daudz spilgtāk nekā tad, ja diskutē tikai politiķi. Taču, īstenojot E. Kota vīziju par priekšvēlēšanu diskusijām bez politiķiem, skatītāji gūs ļoti nepilnīgu priekšstatu par politisko partiju piedāvājumu - tas līdzināsies anekdotei par mēģinājumu aprakstīt krokodila izskatu cilvēkam, kurš to nekad nav redzējis: «Zirgu zini? Nu zirgam nemaz nav līdzīgs!»
Lai uzzinātu politiķu viedokli, skatītāji būs spiesti meklēt citus informācijas avotus, arī skatīties priekšvēlēšanu šovus komerckanālā LNT, kura vadītājs Andrejs Ēķis jau iepriekš paudis, ka labprāt pārņemtu no LTV «milžu cīņu» stila priekšvēlēšanu diskusijas.
No šāda notikumu pavērsiena diemžēl neiegūs nedz sabiedrība, nedz sabiedriskā televīzija.