Žurnālisti uzsvēruši, ka izdevums slēgts, lai glābtu tā māteskompānijas News International izpilddirektores un R. Mērdoka tuvas sabiedrotās Rebekas Brūkas ādu. Sieviete pārkāpumu laikā bijusi izdevuma redaktore, tādēļ politiskās elites un mediju darbinieki vairākkārt pieprasījuši viņas atkāpšanos.
Premjers D. Kamerons aicinājis sākt izmeklēšanu, kā arī pārskatīt mediju darbības regulējumu. «Es domāju, ka mums nepieciešama pilnībā jauna sistēma,» premjera teikto citē BBC. Politiķi pārāk ilgi esot pievēruši acis uz mediju nelikumībām.
Skandāls apdraudējis arī premjera reputāciju. D. Kamerons savā komandā pērn par komunikāciju vadītāju pieņēma Endiju Kolsonu, kurš pameta izdevuma redaktora posteni pēc pirmajām ziņām par tabloīda pārkāpumiem. Analītiķi aģentūrai Reuters norādījuši, ka tas «iedragās premjera tēlu, taču nenoslīcinās to». Līdz 2015. gada vēlēšanām esot vēl gana laika, lai attīrītos no problēmām, ko radījušas ciešās draudzības saiknes ar izdevuma pārstāvjiem.
Svētdien iznāks pēdējais 1843. gadā dibinātā izdevuma numurs, kura pirmo lapu rotās atvainošanās. Bez darba paliks ap 200 cilvēku. Policija identificējusi ap četriem tūkstošiem cietušo, sākot no slavenībām līdz teroraktu, karā kritušo un slepkavību upuru tuviniekiem. Ne visi tic, ka R. Mērdoks tik viegli upurēs ienesīgo svētdienas izdevumu: avīzei The Sun varētu tikt izveidots svētdienas izdevums, kas ļautu turpināt sekmīgo biznesu bez iedragātās reputācijas.