Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Ceļu negriezīs arī šoreiz

Bez hamletiskā «būt vai nebūt», bet ar apziņu, ka labāku iespēju tikt ceturtdaļfinālā var arī nesagaidīt, ULEB Eiropas kausa izcīņas otrā posma pirmspēdējās kārtas spēlē Arēnā Rīga pret Spānijas Valencia laukumā dosies VEF Rīga basketbolisti. Panākums vefiešiem nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā, bet zaudējuma gadījumā gaidāms vēl sarežģītāks uzdevums pēdējā kārtā. Spēles sākums pulksten 19.30 Arēnā Rīga (tiešraide LTV7).

Trīs uzvaru sērija Eiropas kausa otrajā posmā Latvijas čempioniem ļāvusi nogruntēties J grupas galvgalī, taču, ja palīdzīgu roku nesniegs pēdējā laikā pieticīgi spēlējošais ČEZ Nymburk, rīdziniekiem pēdējās divās kārtās noteikti būs nepieciešama vēl viena uzvara, lai tiktu ceturtdaļfinālā. Vislabāk vietu starp apakšgrupas divām labākajām vienībām būtu nodrošināt savu skatītāju priekšā jau otrdien, jo pēc nedēļas Spānijā pret Bilbao Basket to izdarīt būs krietni sarežģītāk.

Kaut arī Valencia klubs tikai divas sezonas spēlējis Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā Eirolīgā, tas noteikti ierindojams starp kontinenta grandiem. To pierāda gan šīs komandas dalība ceturtdaļfinālā abās Eirolīgas sezonās, gan panākumi otrajā spēcīgākajā turnīrā Eiropas kausā, kur viņi trīs reizes spēlējuši finālā, divās no tām izcīnot uzvaru. VEF Rīga komanda šosezon gan pierādījusi, ka spēj līdzvērtīgi cīnīties arī ar tik spēcīgiem pretiniekiem. Pirmā riņķa spēlē Valensijā galotnē piedzīvotais zaudējums ar 82:86 bija patīkama pārmaiņa pēc pagājušās sezonas sakāves pret šo pašu komandu ar 49:80. Valencia pirms spēles Rīgā bija tikai dienas pārtraukums pēc triju dienu spēļu maratona Spānijas Karaļa kausa izcīņā, kur finālā tika atzīts Barcelona pārākums.

Diemžēl neilgi pirms svarīgās spēles ar gripu saslima viens no komandas balstiem groza apakšā Kaspars Bērziņš, turklāt faktiski zudusi cerība Starptautiskās Basketbola asociācijas (FIBA) kabinetos panākt jaunā centra spēlētāja Džastina Hamiltona pieteikšanu. Bērziņš gan laukumā varētu iziet, jo vīrusu aizdzinis pāris dienās. Tiesa, tas līdzi paņēmis teju visas spēku rezerves. «Ar gripu iepriekš nebiju slimojis. Tik slikti nebiju juties ne reizi pēdējo desmit gadu laikā. Arī šobrīd esmu ļoti vājš,» dienu pirms spēles vaļsirdīgi atzinās basketbolists. Viņš pāris dienu ir trenējies atvieglinātā režīmā un cer, ka komandas dakteri palīdzēs pret Valencia nospēlēt kaut neilgu laiku.

Pievērs uzmanību!

Uzvara VEF Rīga basketbolistiem nodrošinās iekļūšanu ULEB Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā pirmo reizi kluba vēsturē
VEF Rīga zaudējuma un Bilbao Basket uzvaras gadījumā rīdziniekiem, lai tiktu tālāk, pēc nedēļas pēdējā kārtā izbraukumā būs jāuzvar Bilbao
VEF Rīga un Bilbao Basket zaudējumu gadījumā Latvijas klubs pēdējā kārtā varētu atļauties neuzvarēt, taču nāksies skaitīt gūto un ielaisto punktu attiecību