Taču patlaban situācija mainījusies. Veselības apdrošināšanu privātpersonām piedāvā jau vairākas apdrošināšanas sabiedrības - Ergo, Compensa Life, LKB Life un If. Tiesa, ar nosacījumiem.
Neparedzētiem gadījumiem
Ergo piedāvātā Priora - veselības apdrošināšana privātpersonām - pieejama vecumā no trim līdz 55 gadiem. «Apsvērām iespēju to paredzēt arī pensionāriem, tomēr, izvērtējot statistiku par vecāka gadagājuma cilvēku veselības stāvokli, slimībām un saslimšanu specifiku, secinājām, ka šādas polises cena būtu vērtējama kā neadekvāti augsta un līdz ar to, visticamāk, tai nebūtu liela pieprasījuma,» skaidro Ergo Veselības apdrošināšanas departamenta direktors Baltijā Gints Konrads.
Viņš norāda, ka cilvēki nereti pārprot veselības apdrošināšanas pamata būtību: «Polises pamata būtība ir sniegt polises īpašniekam nodrošinājumu neparedzētu, neprognozējamu veselības traucējumu gadījumā, tomēr daļa sabiedrības to nereti pārprot, piemēram, vēloties veselības apdrošināšanas polises iegādāties jau iepriekš plānotai operācijai vai arī lai izmantotu dažādus papildu «segumus», piemēram, masāžas un sporta nodarbības. Tiesa, pēdējos gados izpratne par veselības apdrošināšanas nozīmi ir jūtami palielinājusies.»
Priora nodrošina pilnīgu veselības aprūpes segumu, kas polišu īpašniekiem ļauj izvairīties no lieliem un neplānotiem ārstniecības izdevumiem.
Ir vecuma ierobežojumi
Rūpīgāk iepazīstoties ar apdrošinātāju piedāvājumu, izrādās, ka piedāvājums privātpersonai noformēt veselības apdrošināšanu ne vienmēr nozīmē to, ka nestrādājošie, pensijas vecumu sasniegušie tiešām arī var apdrošināties. Problēma šajā gadījumā nav saistīta ar apdrošināšanas cenu, bet gan ar vecuma ierobežojumiem.
Compensa Life ir noteikusi vecuma ierobežojumu - tā piedāvā veselības apdrošināšanu vecumā no 18 līdz 62 gadiem. Savukārt LKB Life veselības apdrošināšanu piedāvā bez vecuma ierobežojumiem, taču tā ietverta kompleksās dzīvības apdrošināšanas produktā. Šis piedāvājums paredz iespēju ģimenei noformēt vienu polisi un, veicot vienu maksājumu mēnesī, iegūt drošības izjūtu, ko sniedz pieejamā veselības apdrošināšana. Jāņem gan vērā, ka kompleksā dzīvības apdrošināšana darbojas pēc uzkrājuma principa, un uzkrājumu veikšanas rezultātā divas trešdaļas no iemaksām ir pieejamas apdrošinātās personas vai apdrošinātā tuvinieku medicīnisko pakalpojumu apmaksai.
Bez vecuma ierobežojuma veselības apdrošināšanu var iegādāties apdrošināšanas sabiedrībā If. Tā paredz segt apjomīgus, neparedzamus izdevumus saistībā ar veselību, turklāt apdrošināšanas polise sedz gan pacienta iemaksas, gan maksas medicīnas pakalpojumus. Pēc polises iegādes apdrošināšanas atlīdzības iespējams pieteikt gan elektroniski If portālā, gan If birojos.
Cik maksā?
Senioram aktuāls ir jautājums par veselības apdrošināšanas cenu - cik tā liela un kāda būs apdrošināšanas prēmija? Finansiālais aspekts ir saistīts ar vairākiem faktoriem, kas tiek aplūkoti veselības apdrošināšanas noformēšanas procesā, bet, plānojot iegādāties polisi, jārēķinās ar summu, kas nav mazāka par 130 latiem.
Arī privātpersonu veselības apdrošināšanā pastāv apdrošināšanas jomā populārais risku apzināšanās un analīzes princips, tāpēc apdrošināšanas ņēmējam jārēķinās, ka veselības apdrošināšanas prēmijas apmērs būs cieši saistīts ar veselības stāvokli. Precīzās summas noskaidrojas apdrošināšanas noformēšanas procesā sadarbībā ar apdrošinātāju.