Uzstājoties ārvalstu vēstnieku, politiķu, baņķieru, Latvijas augstskolu pasniedzēju un žurnālistu priekšā, abi grāmatas autori īpašu uzmanību veltīja valūtas devalvācijas jautājumam. «Devalvācija nav neizbēgama, un tā arī nav nepieciešama,» uzsvēra V. Dombrovskis, raksturojot Latvijā izraudzīto tēriņu samazināšanas, nevis lata devalvācijas ceļu. Viņaprāt, šā brīža ekonomiku raksturo virkne pozitīvu faktoru (eksporta, ražošanas pieaugums), kas ir pareizi izvēlēta krīzes pārvarēšanas ceļa sekas. Šis ir viens no ieteikumiem, ko valūtas devalvācijas vietā grāmatas autori iesaka apsvērt citām grūtībās nonākušām valstīm.
«Latvija šobrīd raksta jaunu finanšu vēsturi, jo Latvija bija pirmā, kas aizsāka šādu ceļu,» emocionālā uzrunā norādīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Viņš uzsvēra, ka Latvija savulaik stingri nostājusies pret Starptautiskā Valūtas fonda rekomendēto lata devalvāciju. «Tā būtu bijusi iedzīvotāju aplaupīšana gaišā dienas laikā,» teica I. Rimšēvičs.
Tikmēr starp ekonomikas komentētājiem ASV izvērtusies diskusija par Latvijas taupības pasākumu efektivitāti, vēsta LETA. Nobela prēmijas laureāts ekonomikā Pols Krugmens komentārā The New York Times pauž viedokli, ka taupības pasākumi nav bijuši efektīvi. Viņš vairākkārt izteicies, ka Baltijas valstu krīzes labākais risinājums būtu valūtas devalvācija. Atbildē uz Krugmena rakstu Jēlas universitātes ekonomikas doktors Eds Dolans komentārā vietnē EconoMonitor norāda uz «Latvijas izņēmuma pierādījumu». Viņaprāt, statistikas dati apliecina Latvijas ekonomikas atlabšanu. Vienlaikus viņš saka:«Latvijas gatavība iet pāri karstām oglēm tās apņēmībā ieviest eiro ir apbrīnojama. Cerēsim, ka eiro izdzīvos pietiekami ilgi, lai Latvija to varētu ieviest.»