Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Grib atbaidīt austrumeiropiešus

Atsevišķas rietumvalstis, pēdējos gados saskārušās ar austrumeiropiešu imigrantu pieplūdumu, tagad lūkojas pēc instrumentiem, lai slāpētu Austrumeiropas valstu iedzīvotāju vēlmi doties darba un labākas dzīves meklējumos ārpus savas dzimtenes.

Lielbritānijā pieaudzis satraukums par iespējamo bulgāru un rumāņu viesstrādnieku skaita straujo pieaugumu pēc tam, kad nākamgad visā Eiropas Savienības (ES) teritorijā tiks atcelti imigrācijas ierobežojumi, kas attiecās uz ES jaunākajām dalībvalstīm Bulgāriju un Rumāniju. Tādēļ briti prāto, kā ierobežot austrumeiropiešu imigrāciju tā, lai nepārkāptu ES noteikumus.

Savukārt Kanādas valdība vienā no Ungārijas lielākajām pilsētām ir sākusi informatīvo kampaņu, lai atturētu tur dzīvojošos čigānus no došanās pāri Atlantijas okeānam, lai lūgtu patvērumu Ziemeļamerikas valstī.

Otrās šķiras pilsoņi

Pagājušajā nedēļā pārsvarā Lielbritānijas konservatīvajos medijos parādījās brīdinājumi, ka tuvākajos gados Britu salas sasniegs rumāņu un bulgāru imigrantu «ordas». Pret imigrāciju noskaņotā organizācija MigrationWatch bija aprēķinājusi, ka līdz 2019. gadam Lielbritānijā ik gadu ieradīsies ap 50 tūkstošiem bulgāru un rumāņu.

Laikraksts The Guardian vēstīja, ka Lielbritānija pat apsver iespēju sākt kampaņu potenciālo imigrantu atbaidīšanai, norādot, ka Apvienotajā Karalistē ir auksts un drēgns, bet labi atalgotu darbvietu patiesībā ir maz un grūti atrodamas. Vēlāk amatpersonas gan noliedza, ka šāda kampaņa tiks realizēta.

Savukārt konservatīvo valdības imigrācijas ministrs Rons Hārpers paziņoja par plānu ierobežot imigrantu pieeju Nacionālā veselības dienesta pakalpojumiem un atsevišķiem sociālajiem pabalstiem. «Tas, ko mēs gribam, ir būt drošiem, ka cilvēki no Bulgārijas un Rumānijas ierodas šeit strādāt un maksāt nodokļus,» sacīja ministrs. «Tas, ko mēs nevēlamies, ir cilvēki, kuri šeit ierodas tikai, lai pieprasītu pabalstus un dzīvotu uz valsts rēķina.»

Rumāniju un Bulgāriju ES uzņēma 2007. gadā, bet saistībā ar to nespēju efektīvi apkarot noziedzību abām valstīm līdz 2014. gada sākumam tika piemēroti pārejas noteikumi, kas ierobežo 29 miljonu rumāņu un bulgāru tiesības dzīvot un strādāt pārējās 25 ES dalībvalstīs.

Rumānijas un Bulgārijas politiķi apsūdzējuši Lielbritānijas valdību centienos padarīt bulgārus un rumāņus par otršķirīgiem ES pilsoņiem.

Rumānijas vēstnieks Lielbritānijā domā, ka pēc imigrācijas ierobežojumu atcelšanas par rumāņu imigrācijas galamērķi drīzāk kļūs Spānija, Itālija un Francija, nevis Lielbritānija. Viņš arī apgalvo, ka daudzi rumāņu viesstrādnieki jau līdz šim ir apgājuši ES ierobežojumus, pasludinot sevi par pašnodarbinātajiem, tādējādi atrodot darbu, piemēram, celtniecībā.

Bulgārijas ārlietu ministrs Nikolajs Mladenovs uzskata, ka viņa tautieši darbu, visticamāk, meklētu Vācijā, ar kuru Bulgārijai ir senas ekonomiskās saites.

Nemeklējiet patvērumu

Briti no imigrantu atbaidīšanas kampaņas atteikšoties, turpretim Kanādas konservatīvā valdība tādu jau veic. Kanādieši ir iztērējuši 13 tūkstošus ASV dolāru (6,6 tūkstoši latu), lai Ungārijas pilsētā Miškolcā publiskās vietās un medijos aicinātu vietējos čigānus atturēties no patvēruma meklēšanas Kanādā.

Kanādas imigrācijas dienesta dati liecina, ka 2011. gadā valstī patvērumu lūguši 4400 čigānu no Ungārijas, vēsta raidsabiedrība CBC. 40% no tiem nākuši no Miškolcas, tādēļ Kanādas amatpersonām ir aizdomas, ka šī imigrācija ir organizēta.

Pēdējos gados Ungārija regulāri ir kritizēta par čigānu sliktajiem dzīves apstākļiem un diskrimināciju sabiedrībā. Miškolcā regulāri ir notikušas galēji labējās partijas Jobbik atbalstītāju demonstrācijas pret čigāniem, bet pilsētas apkaimē ir uzdarbojusies banda, kas noslepkavojusi vairākus čigānus.

Tomēr Kanādas valdība Ungāriju uzskata par drošu valsti, tāpēc saskaņā ar nesen apstiprinātajiem jaunajiem imigrācijas noteikumiem šādu valstu iedzīvotājiem būs grūti pārliecināt, ka viņi savā dzimtenē tiek vajāti, raksta The Christian Science Monitor.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vislabākā sistēma neglābs no tumsonības

Ikvienam normālam cilvēkam, noklausoties no difterijas mirušā četrgadnieka vecāku versiju par notikušo, bezpalīdzīgām skumjām pievienojas dusmas un vēlme, lai šis bezjēdzīgais pieaugušo pašie...








Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus














Melu tvertne

Vairāk Melu tvertne


Vēlēšanas2018

Vairāk Vēlēšanas2018






Hokejs2018

Vairāk Hokejs2018






Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018


Publikāciju iegāde

Vairāk Publikāciju iegāde










Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena




Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk Pasaulē



Velo Diena

Vairāk Velo Diena



Dienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas Diena



Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija



Citi

Vairāk Citi



SestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi





Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrā



Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena





Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena







Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils







Šodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā



Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms




Izklaide

Vairāk Izklaide







Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?