Rīgā +20 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Gulbis: parādot sava līmeņa sniegumu, būtu ticis pusfinālā

Sarūgtināts par neizmantoto iespēju Francijas atklātajā tenisa čempionātā bija Ernests Gulbis, kurš divreiz pārceltajā spēlē trešdien nosargāja dienu iepriekš iegūto pārsvaru pirmajā setā, taču turpinājumā īsti nespēja izrādīt nopietnu pretestību beļģim Dāvidam Gofēnam un piekāpās turnīra divpadsmitajai raketei četros setos. Gulbim Parīzē nopelnītie 180 punkti rangā ļaus pakāpties aptuveni uz 60. pozīciju.

«Turnīra zars bija pateicīgs. Varēju sasniegt pusfinālu, ja parādītu labu sava līmeņa sniegumu,» žurnālistiem atzina Latvijas vadošais tenisists. «Nav viegli gaidīt trīs dienas līdz spēlei. Nākamreiz es šādā situācijā tikšu galā labāk,» Gulbis norādīja uz pārāk ilgo pārtraukumu pēc iepriekšējās spēles. Jāņem vērā, ka tā Ernestam pēc pretinieka traumas beidzās, pat īsti nesākusies, tāpēc viņam bez pilnvērtīgas spēles nācās gatavoties pat nepilnu nedēļu.

Gulbja (80. rangā) un Gofēna (13.) divcīņai bija paredzēts sākties pirmdien, taču nepārtraukto lietusgāžu dēļ visas spēles tika pārceltas dienu vēlāk. Latvietis otrdien paguva iegūt 3-0 pārsvaru, taču atkal iejaucās lietus, liekot turnīra rīkotājiem spēli pārcelt uz trešdienu. Gofēns spēli ar savu servi atsāka pārliecinoši, uzreiz panākot izlīdzinājumu (4-4), un bija tuvu vēl vienam punktam pie Gulbja serves. Latvijas tenisists gan aizstāvēja divas breikbumbas un setu pabeidza ar 6-4 uzvaru. Tiesa, jau no otrā seta sākuma (0-4) beļģis pilnībā bija pārtvēris iniciatīvu un bez lielām problēmām apspēlēja Gulbi trijos setos pēc kārtas.

Latvijas tenisists ļoti neveiksmīgi uzbruka pēc pirmās serves, kas bija precīza mazāk nekā pusē izpildījumu. Tas liedza vieglus punktus, taču garākās izspēlēs pārliecinoši pārsvaru guva Gofēns, kurš spēlēja ar mazāku risku, bet precīzāk. Gulbim bija vairāk iesisto punktu jeb vinneru (44 pret 18), bet vēl lielāks pārsvars viņam bija kļūdās paša sitienos (68 pret 16).

Pēc izstāšanās latvietis kritizēja tiesnešu un turnīra rīkotāju rīcību spēļu pārcelšanas procesā. «Nav pareizi pārtraukt spēli pirms iniciatīvu ieguvušā spēlētāja uzņemšanas. Lietus laikā nevajadzētu iziet kortā, bet, ja sāk līt spēles laikā, tad jāspēlē tik ilgi, kamēr vien tas ir iespējams. Mums Minhenes turnīrā nācās spēlēt, kaut arī sāka snigt.» Jāņem gan vērā, ka Gulbim ar viņa spēcīgo sitienu otrdien uz mitrā un salijušā māla bija vērā ņemamas priekšrocības pret Gofēnu, turpretim uz sausa māla tās nebija tik izteiktas.

Sezonas turpinājumā pēc pāris nedēļu pauzes Vimbldonā paredzēts jau trešais Grand Slam turnīrs, kas notiks uz zāliena seguma. Gulbis nākamnedēļ pieteicies dalībai Štutgartes ATP 250 sērijas turnīrā, kur gan, visticamāk, nāksies spēlēt kvalifikāciju.