Rīga un Hamburga ir senas sadarbības un sadraudzības pilsētas. Izstādes atklāšanā Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko, Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko un vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš uzsvēra, ka Vācijas piemērs parāda, kā XXI gadsimtā pilsētas vidi veidot zaļāku. Savukārt Hamburgas projekta vadītāja Dženifera Veše par galveno mērķi uzskata radīt tiltu starp vides un citu ekspertu zināšanām un sabiedrību, kā arī iedibināt dialogu ar citām pilsētām.
Izstaigājot šos vagonus, iespējams virtuāls brauciens ar autobusu cauri Hamburgai, kur parādīts pilsētas jaunais rajons, kas tiek uzskatīts par videi draudzīgas pilsētbūves paraugrajonu. Var vērot Hamburgas ostas konteineru taksometrus. Šajā propjektā aizgūstamas idejas vajadzētu meklēt arī Rīgas brīvostai, kas aizņem ievērojamu mūsu galvaspilsētas teritoriju.
Apskatot izstādi, iespējams doties stilizētā mežā, kas izgatavots no dažādu koku sugu materiāliem, tādējādi akcentējot dabu kā pilsētas zaļās vides bagātību. Īpašs uzsvars likts uz dabisko teritoriju un tajās dzīvojošo sugu saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Šeit uzsvērtas ne vien daudzveidīgās dabas teritorijas Hamburgā un citās Eiropas pilsētās, bet arī pilsētu zaļās teritorijas, parki, ezeri un dīķi gan mūsdienu, gan nākotnes pilsētās.
Ikviens izstādes apmeklētājs var kļūt arī par vilciena vadītāju - vadīt virtuālu lokomotīvi un novērtēt enerģijas izmantošanas efektivitāti. Šāds brauciens ļauj iepazīt to, kā iegūst bremžu enerģiju un kā to transformē atpakaļ par lokomotīves enerģiju. Iespēja ieturēt arī maltīti. Izvēlētais ēdiens tiek projicēts uz šķīvja, bet ekrānā redzama radītā CO2 emisija un resursi, ko patērē, gatavojot šo maltīti. Par e-mobilitāti vēsta elektroautomobiļa modelis uzlādes stacijā, un digitāls attēla rāmis atklāj saistību starp atjaunojamajiem energoresursiem, energosistēmām un enerģijas uzglabāšanu elektriskajos automobiļos.