Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Izstaroja pārliecību

Pārliecinoša uzvara ULEB Eiropas kausa grupu turnīra trešajā spēlē pret Šolē Basket VEF Rīga basketbolistus ne tikai tuvinājusi iekļūšanai nākamajā kārtā, bet, cerams, vairos pārliecību pēc ne visai veiksmīgu spēļu sērijas. Pret komandu, kas pērn palika pussoli no iekļūšanas Eirolīgas TOP 16, šaubas par rīdzinieku pārākumu radās tikai vienā no četriem periodiem, tāpēc gūta pelnīta uzvara ar 69:53.

Īsti pat neapostījis Rīgas gaisu, gatavoties NBA sezonai devās vefiešu jaunpienācējs Dešons Batlers, bet savainojuma dēļ joprojām nevarēja spēlēt Kaspars Bērziņš. Tas ļāva prognozēt draudošās nepatikšanas cīņā zem groza ar atlētiskajiem Francijas kluba basketbolistiem. Situāciju spilgti atainoja pirmā puslaika pēdējais Šolē basketbolistu uzbrukums - franči sešas reizes ieguva bumbu pēc neveiksmīga metiena.

Pirmās problēmas spēlē nedaudz negaidīti radīja iepriekš maz spēlējušais Romēns Dupors, kurš savu 218 centimetru augumu lietderīgi izmantoja pie abiem groziem. Viņš guva pirmos astoņus savas komandas punktus, kā arī savāca lielāko daļu atlēkušo bumbu. VEF trijās no četrām ceturtdaļām pretī lika disciplinētu spēli uzbrukumā. Tikai otrajā periodā neizdevās saraustīt pretinieku aizsardzību, pārāk bieži tika izdarīti sasteigti un sarežģīti metieni. Lielajā pārtraukumā mājiniekiem tomēr izdevās sakārtot spēli, un jau trešajā ceturtdaļā tika iegūts pārsvars, pēc kura spēles beigas palika vien tehnikas jautājums. Jau otrajā spēlē pēc kārtas panākumam pamatu ielika stabila aizsardzība otrajā puslaikā (ielaisti tikai 17 punkti!). Priecē, ka rīdzinieki grožus vaļīgāk nepalaida arī tad, kad uzvara jau bija rokā, un ieguva 16 punktu pārsvaru. Tas var noderēt, ja pēdējā kārtā nāksies skaitīti gūto/ielaisto punktu attiecību.

Šķiet, ka veiksmīgā iepriekšējās spēles galotne radījusi papildu pārliecību VEF uzbrucējam Taileram Keinam. Līdz šim «tikai aizsardzībā spēlēt mākošais» amerikānis kā zivs ūdenī jutās zem pretinieku groza, turklāt kā vienmēr bija uzdevumu augstumos arī laukuma otrā pusē.

Lai arī rīdzinieki uzvarējuši abās līdzšinējās mājas spēlēs, panākumu ļoti vajadzēs arī kādā no nākamajām divām izbraukuma cīņām Šolē un Salonikos. Diezin vai būtu prāta darbs sava liktens izšķiršanu atlikt uz pēdējo maču savu skatītāju priekšā, jo tajā jātiekas ar grupas un visa turnīra favorītu Maskavas apgabala Himki. Pat ja pretinieks jau pirms spēles būs nodrošinājis uzvaru grupā un tā treneris ir bijušais vefietis Rims Kurtinaitis. Starp citu, šī spēle nenotiks Arēnā Rīga, bet gan Liepājas Olimpiskajā centrā.

ULEB kausā kārtējās spēles aizvadīja arī Jāņa Strēlnieka un Riharda Kuksika pārstāvētie klubi. Strēlnieks 9:18 minūtēs neguva punktus Sanktpēterburgas Spartak uzvarā 75:62 pār Minhenes Bayern. Spartak šajā turnīrā joprojām cīnās bez klupieniem. Kuksiks 16:26 minūtēs guva 5 punktus, bet viņa pārstāvētais Spānijas Valencia Bulgārijā ar 72:64 pieveica grupas līderi Lukoil Academic.