Profesors, Dr. med. Uldis Mauriņš Dienai uzsver, ka Latvijā estētiskajai ārstēšanai cilvēku domās ir mazāka nozīme, jo te samērā neilgs ir siltais laiks, kad kājas var parādīt. Līdz ar to daļa cilvēku par kosmētiskajām problēmām tik ļoti neuztraucas. Pirmskrīzes gados gan Dr.Mauriņa Vēnu klīnikā apmēram puse pacientu bija tādu, kas pie speciālistiem vēršas saistībā ar estētiskajiem jautājumiem. Šobrīd tie ir 30-40% pacientu. Vairāk tomēr cilvēkus uztrauc tieši ar kāju vēnu veselību saistītas problēmas.
Profesors gan novērojis - jo cilvēks nodrošinātāks, jo savlaicīgāk vēršas pie ārsta. Ja ienākumi ir mazi, problēmas nereti tiek ielaistas un ārsts tiek uzmeklēts vienīgi tad, kad sāpes jau ir grūti panesamas. Pazīmes, kas var liecināt, ka uz klīniku jādodas, ir diskomforts, nogurums kājās, kas dienas laikā progresē, piemilzušas, izspiedušās vēnas, vēnu bumbuļi. Ja parādās kāju tūska, pigmentācija un ādas sacietējumi apakšstilbos, kā arī čūlas, tas ir signāls, ka saslimšana jau ir nopietna. U. Mauriņš piebilst, ka vēnu saslimšanas ir viltīgas. Sākotnējā stadijā izteiktu sāpju nebūs. Būs diskomforts, kas lēnām pieaugs, tālāk attīstoties tūskai.
Rūpes par kāju vēnām profesors salīdzina ar zobu higiēnu. Ir cilvēki, kas to regulāri veic, un tādi, kas to nedara. Līdzīgi ir ar kāju vēnām - ja vēlme ir dzīvot ilgāk ar labāku dzīves kvalitāti, ja cilvēks grib ilgāk staigāt, būt fiziski aktīvs, tad ļoti svarīgi ir asinsvadu problēmas risināt savlaicīgi. Turklāt mūsdienās pacientiem nevajadzētu uztraukties par sarežģītu ārstēšanu. Mūsdienu tehnoloģijas un speciālistu zināšanas ļauj procesu vienkāršot. Vairs nav ilgstoši jāatrodas slimnīcā, nav nepieciešama darbnespējas lapa, un ārstēšanas ilgums svārstās no 15 līdz 60 minūtēm. Tāpat iztikt var bez rētām un sāpēm. Nevajadzētu gan ārstēšanu izvēlēties pēc kritērija, kur ir lētāk. Nepareizas ārstēšanas ceļā pacienti var iegūt vēl lielākas problēmas, nekā bija pirms tam.