Ceturtdien Čīlē valdīja tāda līksmība, it kā tās valstsvienība futbolā būtu ieguvusi Pasaules kausu. «Ir neticami, ka viņi visi izdzīvoja,» sacīja kalnracis Luiss Pinja, kurš apskāvās un skūpstījās ar svešiniekiem Kopjapo pilsētiņā, kura atrodas netālu no Sanhosē raktuvēm un kuras slimnīcā izmitināti izglābtie tautas varoņi. Pilsētas galvenajā laukumā valdīja jautrība, tūkstošiem sanākušo vienojās kopīgās dziesmās un dejās, malu malās plīvoja sarkanbaltzilie Čīles karogi.
Vairākumam izglābto kalnraču veselības stāvoklis ir apmierinošs. Tuvākās dienas viņi atpūtīsies slimnīcā, kur viņiem tiek nodrošināts blāvs apgaismojums, lai saudzētu acis, kuras pēc 69 dienām tumsā ir atradušas no dabiskas gaismas.
Liela daļa kalnraču izteikuši vēlmi pēc atkopšanās atgriezties līdzšinējā darbā, taču viņu priekšā kā no pārpilnības raga līst dažādi darba piedāvājumi, arī piedalīšanās reklāmās un līgumi par grāmatām un filmām.
Katrs, kam nav slinkums, jūt vajadzību apdāvināt 33 brašos vīrus. Piemēram, kāds vietējais miljardieris katram izglābtajam kontā ieskaitījis 10 tūkstošus dolāru (piecus tūkstošus latu), kompānijas Apple vadītājs Stīvs Džobs katram uzdāvinājis pa jaunākajam iPod modelim. Vairākums izglābto kalnraču ir kaislīgi futbola fani - viņi varēs izmantot slaveno kājbumbas klubu Mančestras United un Madrides Real piedāvājumu apmeklēt spēles Eiropā un pie reizes izbaudīt kādas Grieķijas tūrisma firmas dāvāto ceļojumu pa šīs valsts daudzajām salām.
Pēc pēdējā kalnrača izcelšanas Čīles prezidents Sevastjans Pinjera paziņoja, ka valsts vairs nebūs tāda kā agrāk, jo pasaules acīs iemantojusi lielu cieņu. Prezidents ir viens no lielākajiem kalnraču krīzes «ieguvējiem», jo viņa popularitāte ir pieaugusi astronomiskos ātrumos pēc tam, kad S. Pinjera nodemonstrēja stingru mugurkaulu un līdera īpašības, koordinējot glābšanas darbus.