Līdz ar to tas atņēmis titulu superdatoram XT5 Jaguar, kurš spējis sasniegt 1,75 petaflopus lielu ātrumu un atrodas Okridžas Nacionālajā laboratorijā Tenesī štatā ASV. Ziņas par lielisko sasniegumu nākušas gaismā, vēl pirms par to ir paziņojusi organizācija _Top 500_, kas divreiz gadā nosauc pasaulē jaudīgākās datorsistēmas.
Datoreksperti apgalvo, ka Tianhe 1A, kura izstrādē ieguldīti 88 miljoni dolāru (44 miljoni latu), ir ļoti īpašs, jo tajā savienoti 7000 grafisko procesoru un 14 tūkstoši Intel procesoru. Grafiskajos procesoros esošie mikročipi ļoti ātri var veikt vienkāršas aritmētiskās darbības, savukārt Intel procesoros esošie čipi risina daudz sarežģītākas matemātiskās operācijas.
Ķīniešu zinātnieku galvenais panākums ir radītā procesoru starpsavienojumu sistēma, kas Piena ceļam ļāva sasniegt rekordātrumu. Daudzie procesori ir ievietoti 103 skapjos, tādēļ superdatora kopējais svars pārsniedz 155 tonnas. Tā kopējā platība pārsniedz tūkstoš kvadrātmetru. Tiek lēsts, ka gadā par Tianhe 1A patērēto elektrību ķīniešiem būs jāmaksā 2,7 miljoni dolāru (1,35 miljoni latu).
Superdators, kurš izvietots Ķīnas Nacionālajā superdatoru centrā Tiaņdzjiņas pilsētā Ķīnas ziemeļrietumos, sācis apkalpot vietējo meteoroloģisko dienestu un Ķīnas Nacionālo piekrastes naftas kompāniju. Visticamāk, nākotnē tas varētu palīdzēt Ķīnas kodolindustrijai.
Superdatorus izmanto milzu apjoma datu apstrādes uzdevumiem, arī laika prognozēšanai, kodolsprādzienu simulēšanai un šifru atkodēšanai slepeno dienestu vajadzībām.
Tie darbojas, izmantojot tā sauktās paralēlās rēķināšanas paņēmienus. Tas nozīmē, ka datu apstrādes uzdevumu sadala starp vairākiem - pat desmitiem tūkstošu - procesoriem, kas vienlaikus veic atsevišķas rēķināšanas uzdevuma sadaļas. Lai iegūtu sakarīgu gala rezultātu, ir jāapkopo visu procesoru paralēlā jeb vienlaikus veiktā darba rezultāti, izmantojot gan fizisku sasaisti, gan īpašu programmatūru. Tomēr, lai superdators sasniegtu izcilus rezultātus, tam nepieciešams arī izcils apkalpojošais personāls.