Tomēr tikai pašu valsts un pašvaldību institūciju ziņā ir ņemt vērā Konkurences padomes ieteikumus un atzinumus vai arī ne».
Pašreiz KP pilnvaru paplašināšanai tiek meklēts «lietderīgākais un efektīvākais risinājums», uzsver D. Pavļuts un skaidro, ka pastāv vairāki rīcības scenāriji, kas KP piešķirtu papildu pilnvaras vai nu tieši, tajā skaitā iesniedzot pieteikumus tiesā, iedarboties uz valsts un pašvaldību institūcijām, kuru izdotie tiesību akti deformē konkurenci, vai iedarboties pastarpināti, iesniedzot izskatīšanai Ministru kabinetā priekšlikumus par nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos, lai novērstu konkurences kropļošanu.
Nepieciešamību nodrošināt to, ka KP lēmumi ir obligāti ne tikai uzņēmējiem, bet arī valsts un pašvaldības institūcijām, atbalsta Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, uzverot, ka tas ļautu izvairīties no tādām situācijām, kad pašvaldība veido uzņēmumu, lai konkurētu ar privātā sektora uzņēmumiem, kā tas šobrīd ir ar «pašvaldībai piederošo uzņēmumu Rīgas ūdens un tā veidoto Aqua Riga».
Ja KP ieteikumi būtu saistoši valsts un pašvaldības iestādēm, tas ļautu sakārtot situāciju daudzās patērētājiem aktuālās nozarēs, ļauj secināt KP pārstāvju teiktais. «Analizējot zāļu izplatīšanas tirgu, konstatējām virkni nepilnību, par kurām informējām Veselības ministriju, sniedzot ieteikumus nepilnību novēršanai. Patlaban mūsu rekomendācijas ņemtas vērā tikai daļēji,» izklāsta KP pārstāve Inita Kabanova.
Cits piemērs saistīts ar sabiedrības uzmanības lokā nonākušo mācību literatūras tirgu. «Mācību grāmatu tirgu pētījām jau 2007.-2008. gadā. Secinājām, ka konkurence ir ierobežota, un to, ka neefektīvs ir mācību literatūras tirgus administratīvais regulējums. Izglītības un zinātnes ministrijai iesniedzām visus secinājumus un rekomendējām, kā reformēt neefektīvo administratīvo regulējumu,» stāsta KP vadītāja Skaidrīte Ābrama un piebilst - šībrīža situācija rāda, ka Izglītības un zinātnes ministrijā no KP ieteikumiem «nekas nav ņemts vērā un mēs esam turpat, kur 2007. gadā».