gada čempionam. Sacīkstes gan tika pārtrauktas un uzreiz pēc sadursmes brits ar helikopteru tika nogādāts Lasvegasas Universitātes medicīnas centrā, taču pēc divu stundu ilgas ārstu cīņas par Veldona dzīvību tika izkārts baltais karogs - brita sieva kļuva par atraitni, bet abi viņa dēli - par bāreņiem.
«Piecus apļus pirms liktenīgās sadursmes pamanīju, ka daži piloti sāk izpildīt trakus manevrus,» pēc negadījuma sacīkšu gaitu atcerējās skots Dario Frankiti, kurš bija pirmais pilots, kam izdevās izvairīties no priekšā notikušās vairāku spēkratu sadursmes. «Man patīk asa cīņa un agresīva braukšana, bet tas, kas notika trasē, jau likās pār mēru. Kāds pilots pieļauj vienu sīku kļūmīti, un…» Četrkārtējais čempions Frankiti zaudēja tuvu draugu, kuru pazina no sešu gadu vecuma.
Ironiski, ka pirms trim nedēļām Veldons no Dallara saņēma spēkrata drošību uzlabojušas funkcijas. Pēdējā IndyCar avārija ar letālām sekām bija 2006. gadā, kad pirmssacīkšu iesildīšanās apļa laikā bojā gāja Pols Dana. Tajās sacīkstēs uzvarēja Veldons.
IndyCar autosportā ir samērā jauns sacīkšu seriāls, taču jau ir viens no populārākajiem pasaulē. 1996. gadā Indianopolisas trases īpašnieks Tonijs Džordžs dibināja Indī sacīkšu līgu (IRL) kā lētāku alternatīvu ASV populārajām sacīkstēm CART. 2008. gadā abi sacīkšu seriāli tika apvienoti zem viena nosaukuma IndyCar.
Lai arī absolūts līderis pasaules autosportā ir F-1, ASV rūpīgāk seko līdzi NASCAR un IndyCar sacīkstēm, kuras ir nozīmīgākie seriāli autosportā ar daiļā dzimuma pārstāvēm pie mašīnu stūres. Šogad IndyCar sacensībās piedalās četras dāmas, un viena no tām, Lielbritānijas sportiste Pipa Mana, arī cieta minētajā 15 mašīnu sadursmē sacīkstēs Lasvegasā. Mana, austrālietis Vils Pauers un amerikānis Juniors Hildebrands pēc sadursmes arī tika nogādāti slimnīcā. Pauers gan pēc apskates devās mājup, bet Mana un Hildebrands palika ārstu uzraudzībā Lasvegasas Universitātes medicīnas centrā.