Rīgas biržas ēkas rekonstrukcijas darbi, ko arhitektes Liesmas Markovas vadībā veica gan vietējie, gan ārvalstu speciālisti, valstij izmaksājuši 15 miljonus latu. Uz muzeju, kas ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienība, pārvietota liela daļa eksponātu no tā priekšteča Ārzemju mākslas muzeja. Jaunais mākslas muzejs savā darbībā nebūs orientēts uz «mūsējie un svešie» nošķīrumu, bet gan uz izcilību neatkarīgi no darbu un mākslinieku nacionālās piederības, kā arī laikmeta.
Ieejot Venēcijas palaco stilā būvētajā ēkā, skatam paveras Krievijas mākslinieka Dmitrija Gutova speciāli šai vietai veidotais darbs - ātrijā iekārta gondola. Lielajā zālē līdz 11. decembrim aplūkojami laikmetīgās mākslas darbi Venēcijas stiklā starptautiskajā izstādē Galsstress Rīga - darbi no Berengo studijas, ko sarūpējuši kuratori Helēna Demakova un itālis Adriāno Berengo. Otra atklāšanas izstāde - Austrumu porcelāns un Nīderlande. Austrumu un Rietumu mijiedarbība 17. gadsimtā - demonstrē Austrumu un Rietumu mijiedarbību keramikas nozarē pirms četriem gadsimtiem. Ekspozīcijas kurators ir pasaulslavenais Austrumu eksporta porcelāna pētnieks Dr. Kristiāns Jorgs. Izstāde atvērta līdz 4. decembrim.
Šogad muzejā skatāmas trīs pastāvīgās ekspozīcijas: Rietumu galerijā izvietotais XVIII-XX gadsimta Rietumeiropas porcelāns, Gleznu galerijā - Rietumeiropas XVI-XIX gadsimta glezniecības ekspozīcija. Apskatei atvērts arī Sudraba kabinets. Nelielā izstāde Latvieši atkal Venēcijā Boses zālē atspoguļo Venēciju latviešu mākslinieku skatījumā.
Muzejā ir izvietota arī bērniem domāta Mazā skola, konferenču telpas, restorāns un muzeja suvenīru un mākslas katalogu veikals. Plānots realizēt mūžizglītības un izglītības programmas, tikšanās interešu klubos, koncertus un teātra izrādes.
Apvienotā biļete visa muzeja apskatei pieaugušajiem izmaksā Ls 4,50, skolēniem, studentiem un pensionāriem - Ls 2. Pastāvīgā ekspozīcija - attiecīgi Ls 2 un Ls 1.