VII kopā ar Sinfonietta Rīga, čellisti Gunu Āboltiņu un Normundu Šnē atskaņos Sofijas Gubaiduļinas sakrālo opusu Septiņi vārdi, jau pēc mēneša (25.VIII) ar solokoncertu debitēs slavenajā Lucernas festivālā Šveicē. Šajā pašā koncertā baudāma arī franču mūzikas un franču kino programma: XIX un XX gs. mijas ekscentriķa Erika Satī Gimnopēdijām skanot, skatīsimies Renē Klēra filmu Entr'acte (1924), kurā epizodiski redzams pats komponists, un Ralfa Stainera filmu H2O (1929) ar E. Satī mūziku.
Uz Lucernu festivāla akadēmijā spēlēt kopā ar pasaules autoritātēm Pjēru Bulēzu un Pēteru Etvēšu pošas arī pianists Reinis Zariņš, kurš līdz ar Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas diplomu ieguvis tās mācībspēka statusu.
Uz Cēsīm (30.VII) viņš atvedis arī Īlingas simfonisko orķestri no Londonas, ar kuru kopā atskaņos Jāņa Mediņa smeldzīgi skaisto klavierkoncertu. Iesildoties viņi to jau nospēlējuši koncertā Londonā.
Neparasta kombinācija: latviešu dziesminieks un simfoniķis Imants Kalniņš (sen nedzirdētā oratorija Rīta cēliens!) un amerikāņu minimālisma ikona Filips Glāss (4. simfonija Heroes par Deivida Bovija un Braiena Īno albumu Heroes, 1977).
Galā koncertā 6.VIII Rēzijas Kalniņas, solistu, akadēmiskā kora Latvija un festivāla orķestra priekšā būs diriģents Ainārs Rubiķis - pirms debijas Edinburgas festivālā ar Bambergas simfoniķiem.
Jaunumu sagatavojusi starptautiskā operzvaigzne Inga Kalna, kvartets RIX un Arturs Maskats, kurš komponējis Venēcijas rindas ar Josifa Brodska un citu dzejnieku Venēcijai veltītiem tekstiem (5.VIII), Andra Veismaņa diriģētā Vidzemes kamerorķestra koncertā (29.VII) skanēs latviešu komponistu R. Jermaka, R. Kalsona, A. Tumševicas un P. Vaska mūzika, arī divi pirmatskaņojumi.