Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Nav komandas, nav uzvaras

Aizsardzībā pārāk paļāvās uz partneriem, bet uzbrukumā laimi meklēja individuāli. Latvijas futbola izlase piektdien Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas spēlē izbraukumā spēlēja neizšķirti ar grupas pastarīti Lihtenšteinu (1:1), faktiski zaudējot pēdējo cerību pacīnīties par iekļūšanu finālturnīrā.

Pirms izlidošanas uz spēli Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs nosauca galvenos priekšnoteikumus uzvaras izcīnīšanai - jāspēlē agresīvi divcīņās un jāciena pretinieks. Spēli Latvija sāka apņēmīgi. Jau 3. minūtē bumba pēc Aleksandra Cauņas sitiena trāpīja pa Lihtenšteinas vārtu stabu. Kopumā mača pirmās 15 minūtes pagāja Latvijas izlases zīmē, taču šķietami vieglais spēles sākums, iespējams, ar favorītiem izspēlēja ļaunu joku.

Cīņas 17. minūtē Kamešs nepietiekami agresīvi nospēlēja divcīņā. Bumba nonāca pie mājinieku pussarga, kurš nesamulsa par Oskara Kļavas biklumu un nesteigšanos viņam atņemt bumbu, bet piespēlēja to brīvam partnerim Latvijas soda laukumā, kurš savukārt pāradresēja bumbu Lihtenšteinas draudīgākajam futbolistam Mikēlem Polverīno, un rezultāts kļuva 1:0 mājinieku labā.

Sapratuši, ka vārtu zaudēšanas epizodē pretiniekiem ļauts saspēlēties pārāk brīvi, Kamešs un Ritvars Rugins īsā laikā divreiz pēc kārtas asi nospēlēja divcīņās, un pēc Lihtenšteinas soda sitiena bumba tika triekta jau pret Latvijas vārtu stabu. Latvijas spēlētāji gan joprojām bija meistarīgāki un vairāk kontrolēja bumbu, taču lielais uzbrūkošā bloka spēlētāju skaits lika atstāt daudz brīvu vietu Lihtenšteinas pretuzbrukumiem, ko mājinieki regulāri centās izmantot.

Pēc spēlētās pusstundas labākais spēlētājs Latvijas izlases sastāvā Aleksandrs Cauņa ar apskaužamu precizitāti un aukstasinību no soda sitiena raidīja bumbu tuvējā devītniekā, atjaunojot līdzsvaru - 1:1. Taču šāds rezultāts Latvijas izlasi neapmierināja, un jau puslaiku pārtraukumā Starkovs ar spēlētāju maiņām centās palielināt Latvijas izlases uzbrukuma potenciālu.

Vājš tas nebija, bet Latvijas futbolisti uzbrukumā pārāk daudz paļāvās paši uz sevi, nemeklējot partnerus labākās pozīcijās. Centieni gūt otros vārtus bieži vien bija haotiski, bet mazais spēlētāju skaits laukuma centra zonā veicināja šūpoļu efektu - bumba bija te pie vienas, te pie otras komandas vārtiem. Otrajā puslaikā Cauņa nerealizēja 11 metru soda sitienu, bet vēl divi Latvijas vārtu guvumi spēlē noteikumu pārkāpumu dēļ netika ieskaitīti.

Tādās šūpolēs spēle varēja beigties ar jebkuras komandas uzvaru, tāpēc neizšķirts laikam ir taisnīgs rezultāts, kas to padara vēl nepatīkamāku.

Nākamā kvalifikācijas spēle Latvijas izlasei būs 7. jūnijā Rīgā ar Bosniju.

Lihtenšteina1
Latvija 1

PK kvalifikācijas spēle
Vārti: Polverīno 17. - Cauņa 30.
Brīdinājumi: Stoklasa 22., Burgmeiers 37., Polverīno 61., D. Haslers 68. - Rugins 19., Lazdiņš 54.

Latvija: Vaņins - Kļava, Ivanovs, Gorkšs, Rugins - Kamešs (Žigajevs 56.), O. Laizāns (A. Višņakovs 46.), Lazdiņš, Verpakovskis (Gauračs 66.) - Cauņa, Rudņevs

Lihtenšteina: Jēle - Ēri (Kvintanss 46.), Friks, Stoklasa, Burgmeiers - D. Haslers, Polverīno, Vīzers, N. Haslers - Kristens (Beks 72.), Erne (Gurs 93.)
Skatītāji: 1150
Galvenais tiesnesis: Kevins Klansijs (Skotija)