Tieši J. Poļa mērķtiecība un neatlaidība ļāva ieviest remantadīnu ražošanā toreizējā PSRS teritorijā krietni agrāk, pirms to izdarīja preparāta izgudrotāji ASV. Vēlāk J. Poļa izgudrojumi tika patentēti arī ASV, Anglijā, VFR, Francijā, Beļģijā, Šveicē, Indijā un Japānā.
Remantadīnu varētu dēvēt par vienu no trim vaļiem, uz kuriem balstījies Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) prestižs, uzstājoties OSI zinātniskās padomes svinīgajā sēdē 2009. gada 6. februārī, uzsvēra akadēmiķis Jānis Stradiņš. Remantadīnu, ko sauc arī par rimantadīnu, ASV firmā Dupont sintezēja XX gs. 60. gados, tomēr ASV to kā pretgripas preparātu reģistrēja tikai 1994. gadā, jo tika ražots cits preparāts - amantadīns. Remantadīna parauga pirmā elementanalīze Rīgā veikta 1969. gada 5. novembrī, un jau 1969. gada 12. decembrī iesniegta pirmā PSRS autorapliecība par remantadīna ražošanas paņēmiena izstrādāšanu. Tomēr ceļš līdz tā ieviešanai ražošanā bija smags, un J. Polis 1976. gadā pat sūtījis telegrammu toreizējam PSKP ģenerālsekretāram Leonīdam Brežņevam, ceļot trauksmi, ka tiek kavēta pretgripas preparāta ražošana. 1976. gada rudenī remantadīnu sāka ražot tagadējais uzņēmums Olainfarm. «Viņš izdarīja visu, lai viela, kuru šobrīd pazīst kā remantadīnu, kļūtu par zālēm. Caursišanas spēks, enerģija, ražošanas procesu apgūšana un ieviešana ir zinātniekam neraksturīgi, par to viņam gods un slava. Viņš bija projekta līderis ne bez OSI līdzdalības, remantadīna iegūšanas paņēmiens ir J. Poļa un joprojām OSI strādājošās Ilzes Gravas izgudrojums,» norāda OSI direktors Ivars Kalviņš. Remantadīnu ilgus gadus ražoja a/s Olainfarm un ražo arī pašlaik, tomēr uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš atzīst, ka pēdējos gados tā īpatsvars Olainfarm produktu portfelī ir būtiski samazinājies, piemēram, pērn remantadīna pārdošana veidoja vien 3% no uzņēmuma apgrozījuma. Ar nosaukumu Rimantadine-Grindeks kopš pagājušā gada to ražo arī a/s Grindeks. Pēdējos gados Latvijas aptiekās strauji cēlusies remantadīna cena, savukārt speciālisti norāda, ka ir parādījušies arī tādi gripas vīrusi, pret kuriem remantadīns neiedarbojas.
Jānis Polis ir arī vairāku citu preparātu izgudrotājs, taču nozīmības un popularitātes ziņā remantadīnu neviens nav pārspējis, savulaik norādīja J. Stradiņš. Izgudrotājs ir publicējis ap 90 zinātnisku rakstu, saņēmis 36 autorapliecības, 15 ārzemju patentu. Viņš ir bijis starp pašas pēdējās Latvijas PSR Valsts prēmijas laureātiem (1989), saņēmis Grindeļa medaļu (1997) un LZA goda doktora grādu (1999). 2009. gadā Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO) Ženēvā piešķīra J. Polim zelta medaļu par izciliem izgudrojumiem medicīnas ķīmijā. Laikabiedri atzīst, ka zinātnieks bijis impulsīva rakstura, kas viņam dzīvē sagādājis arī nepatikšanas. Viņš nekad nav strādājis naudas vai apbalvojumu dēļ un nav krājis naudu vecumdienām.
J. Polis nomira otrdienas rītā Rīgā Biķernieku slimnīcā no asins saindēšanās un plaušu karsoņa.