Kā liecina Rīgas domes informācija, tas ir vides objektu festivāls Ziemassvētku egļu ceļš. Pirms pāris dienām, kad aptaujāju cilvēkus pie Mākslas akadēmijas, pienāca kāds kungs un vaicāja, vai tajā apkārtnē novietotais objekts esot apgāzies. Varu pateikt visiem, kuri brīnās, - tā tam jābūt, jo objekta nosaukums ir Egles liksta. Viens no objektiem novietots arī pie Jaunās Ģertrūdes baznīcas. Tajā egli neatpazina neviena no manis sastaptajām garāmgājējām. Savādi, bet vīrieši, vismaz tādi, kuri gribētu aprunāties, šai rajonā nebija atrodami. Košajās detaļās, no kurām sakombinēts objekts, ne katrs saskata arī garšvielas, kaut gan tieši tās attēlotas studentes Agitas Šteinbergas Garšvielu eglē.
«Man tas neatgādina Ziemassvētkus, drīzāk Lieldienas. Bet apsveicama ir pati doma - izmantot šo laukumu,» saka Dace, kura citus objektus pagaidām nav redzējusi. Viņa Rīgā gribētu vairāk izgaismotu priekšmetu, arī egles, kaut vai mākslīgi veidotas. Jaunos objektus Rīgā nav pamanījusi arī Veronika, kura uzskata, ka Ziemassvētku rotājumiem jābūt vienkāršiem, bet eglēm - dabīgām. Viņai nepatīk arī mākslīgās egles. Inese objektā saskata rudenīgas krāsas, bet arī neatpazīst, ka tā būtu egle. Viņa domā, ka Ziemassvētku noskaņojumam jābūt košam, spīdīgam, ar gaismām, bet eglēm - īstām. Savukārt Ilga garšvielu egli sākumā pat neievēro. «Man patīk zaļumi, bet kas moderns jau var būt, neesmu vecmodīga,» viņa saka. Alla brīnās: «Nevaru saprast, kas tā par instalāciju. Eglīti man tā nemaz neatgādina, visu ko citu, tikai ne to.» Viņa gribētu vairāk dažādu noformējuma elementu ne tikai centrā, bet, piemēram, arī Purvciemā. Allai ļoti patikuši gaismas objekti festivālā Staro Rīga, un viņa tādus labprāt redzētu arī Ziemassvētkos.
Katrā ziņā, staigājot pa Rīgu, jātur acis vaļā, lai ieraudzītu Kurmju egli, Egli - kūku, Egles - ledenes, Egli - turbānu, Pērno egļu pansionātu, Lidojošo egli un citas. Arī tādā veidā var radīt svētku sajūtu - zināmā mērā tas ir egļu karnevāls, kaut arī sākumā jūtamies samulsuši.