Visvairāk vietnieku - četri - ir Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājai Eiženijai Aldermanei (GKR). Tie ir Svetlana Savicka (SC, Juris Zaķis (GKR), Anna Vladova (SC) un Jefimijs Klementjevs (SC). Trīs vietnieki ir Satiksmes un transporta komitejas priekšsēdētājam Vadimam Baraņņikam (SC), Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājam Vjačeslavam Stepaņenko (GKR) un Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājai Olgai Veidiņai (SC). Dažām komitejām ir divi vietnieki, bet vismazāk - viens - ir Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājam Dainim Turlajam (SC). Divi deputāti - Nikolajs Zaharovs (SC) un Aina Krūkle (GKR) - ir priekšsēdētāja vietnieki divām komitejām. Pēc Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) domām, nav svarīgi, vai domes komitejā ir viens, četri vai visi komitejas deputāti skaitās vietnieki, jo tas neietekmē viņu atalgojumu. «Tā ir tāda kā platforma vairāk darboties kādā virzienā,» izteicās A. Ameriks, jokodams, ka E. Aldermanes vadītajai komitejai daudz vietnieku vajagot kaut vai tāpēc, ka tās nosaukums ir tik garš, ka paiet pusminūte, kamēr to izrunā. Viņš arī izteicās, ka deputāti varot izgatavot vizītkartes, kurās rakstīts, ka viņi ir komitejas priekšsēdētāja vietnieki, bet citas nozīmes šim amatam neesot.
Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas vietnieks Juris Zaķis (GKR) pagaidām nezina, ar ko viņam būs jānodarbojas, jo pirmā komitejas sēde notiek tikai šodien. «Es agrāk esmu bijis šīs komitejas priekšsēdētājs, bet tad man bija viens vietnieks un princips bija tāds - ja priekšsēdētājs bija no pozīcijas, vietnieks bija no opozīcijas. Tagad es iejūtos situācijā, kas nav izveidojusies manā klātbūtnē. Man teica, ka tā ir tradīcija, ka ir četri vietnieki, un es esmu paklausīgs cilvēks. Ja es būtu komitejas priekšsēdētājs, man būtu citādas domas,» izteicās J. Zaķis.
Ne ļaunumu, ne labumu lielajā vietnieku skaitā nesaskata arī opozīcijā esošās Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK deputāts Aleksandrs Kiršteins. Viņaprāt, jēga būtu tad, ja komitejas priekšsēdētājs būtu no pozīcijas, bet viņa vietnieki pārstāvētu opozīciju un piedalītos sēdes plānošanā. Vaicāts par iespēju vairāk laist opozīciju pie teikšanas, A. Ameriks Dienai atkārtoja jau agrāk izteiktu domu, ka koalīcijai esot bail par to, ka opozīcija no valdības pārnesīs uz Rīgas domi savstarpējos kašķus, tāpēc jāiztur pusgada karantīnas laiks, lai pārliecinātos, vai Rīga netiks politizēta. Pēc tam sadarbības modeli iespējams pārskatīt. A. Kiršteins atzina, ka viņam šāds paziņojums licis brīnīties. «Deputātu uzdevums ir sargāt nodokļu maksātāju naudu, un to mēs arī izdarīsim. Ir lieliska iespēja kontrolēt izdevumus, pieprasot tāmes, ko nedrīkst nedot. Ja nedos, mēs vērsīsimies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā,» izteicās A. Kiršteins.