Plāns pieņemts bez apspriešanas, jo mērs uzskata, ka visi strīdīgie jautājumi no tā izņemti. Tā kritiķi uzsver - nav bijis laika rūpīgi izpētīt visas izmaiņas, jo to ir ļoti daudz, bet plāns jau pieņemts. Jūrmalas aizsardzības biedrība draud rosināt domes atlaišanu.
Līdz pieciem stāviem
Plāna pirmā apspriešana gada sākumā bija ļoti detalizēta, sadalīta pa teritorijām, un sešās sapulcēs kritikas bija ļoti daudz. Plāna sagatavošanas darba grupas vadītājs Māris Dzenītis īsi pirms plāna pieņemšanas ir zaudējis vicemēra krēslu, bet plāns pieņemts, neapspriežot tajā veiktās izmaiņas. G. Truksnis skaidro, ka sākotnēji plānā salikti visi strīdīgie priekšlikumi, pret kuriem bijuši daudzi iebildumi. Tā kā tie izņemti, tad atkārtotu apspriešanu nevajag - neesot vairs promenādes gar jūras krastu, ūdens malu apbūves, tāpat lielākajā daļa dabas pamatnes teritoriju paaugstināts aizsardzības režīms, samazinot tā saucamās D3 jeb labiekārtojamās dabas teritorijas. «Nekad Jūrmalas vēsturē nav bijis aizliegums būvēt augstāk par pieciem stāviem, izņemot Kaugurus, kāds tagad būs. Vienīgais apbūvējamais zemesgabals kāpu zonā, ko mēs saglabājām kā apbūvējamu, ir 4,5 ha liels zemesgabals Ogres ielas galā, kurā rezervējam vietu, ja Jūrmalā gribētu ienākt Hilton vai Sheraton viesnīcu tīkli,» skaidro G. Truksnis. Viņš uzskata, ka pieņemtais plāns ir konservatīvs, bet attīstība ir iespējama, jo katru plāna daļu atsevišķi varot pārveidot, ja ir tāda vēlēšanās. «Vienreiz ir jāpieliek punkts, jo daudzi gaida šo plānu,» rezumē mērs.
Ieteiks padzīt domi
Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Guntis Grūba norāda, ka nav jēgas runāt par atsevišķām normām, jo pārkāpta ir pati procedūra: «Pēc pirmās apspriešanas ir veikts ļoti daudz jaunu papildinājumu, par kuriem jūrmalnieki nav informēti. Tas būtībā ir pilnīgi cits plāns nekā tas, ko apsprieda. Gatis Truksnis ir melojis sabiedrībai, solot atkārtotu apspriešanu. Mēs apstrīdēsim plānu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un aicināsim ministru atlaist Jūrmalas domi.» G. Grūba norāda, ka kūrorta teritorijas statuss nostiprināts tādiem zemesgabaliem, par kuriem bija solīta izpēte. Opozīcijas deputāte Dzintra Hirša (Vienotība) balsojumā atturējās, jo uzskata, ka ir pārāk sasteigts process - pirmdien deputātiem iesniedza plāna galīgo versiju, bet ceturtdien jau notika balsošana. Zīmīgi, ka opozīcija šoreiz nebija vienota, jo Vienotības pārstāvis Juris Visockis plānu atbalstīja. Toties opozīcijā pārgājis M. Dzenītis. Viņš pieņemto dokumentu nosaucis par stagnācijas plānu ar pārāk maz vietām kūrorta attīstībai.