Vienotības deputāts Jānis Reirs neuzskata, ka deputātu skaita samazināšana būtu lietderīga. «Darbs parlamentā ir organizēts komisijās. Mums ir deviņas likumdevēja komisijas, tajās strādā vidēji pa 11 cilvēkiem. Šie cilvēki lemj par katru nozari. Ja deputātu skaitu samazinās, tad komisijās strādās tikai trīs četri deputāti un tie nevarēs vispusīgi izvērtēt likumprojektus. Rezultātā tie tikai apstiprinās ierēdņu rakstītos likumprojektus, kas nāk no Ministru kabineta. Nekādu labumu deputātu skaita samazināšana nedos,» tā parlamentārietis.
«Es darbojos Saeimas Eiropas lietu komisijā un Budžeta un finanšu komisijā. Pirmajā deputātu skaits ir 19, tas varētu būt mazāks, savukārt budžeta komisijā manevra iespēju nav. Bez šīm komisijām nevar iztikt. Pieļauju, ka citas Saeimas komisijas varētu izvērtēt pēc lietderības principa, kur to funkcijas pārklājas, iespējams, ka kādas varētu apvienot. Ja deputātu skaitu samazina, tad to var darīt līdz kādiem 70-80, nezaudējot Saeimas funkcionalitāti. Taču, ja vērtē pēc vēlētāju pārstāvniecības parlamentā, skaitlis «simts» ir ļoti piemērots,» pauž ZZS deputāts Jānis Vucāns.
«Jautājums ir, kāds ir deputātu skaita samazināšanas mērķis. Ja tas ir uzlabot parlamenta darba kvalitāti, tad jāvaicā, vai mazāks skaits noteikti nozīmēs kvalitatīvāku parlamentu. Man nav viennozīmīgas atbildes, vai deputātu skaits ir jāsamazina, taču par to var diskutēt. Saeimas smagnējais darbs nerodas no deputātu skaita, bet gan no formālajām procedūrām un lietu neskatīšanas pēc būtības. Drīzāk ir jāpilnveido komisiju darbs, jāizvairās no deklaratīviem lēmumiem, jārisina problēmas pēc būtības,» iesaka VL/TB/LNNK deputāts Jānis Dombrava.
«Jo mazāk cilvēku parlamentā, jo darbs varētu būt konstruktīvāks. Lielākā parlamentā ir grūtāk atrast kompromisu. Sevišķi šajā Latvijai sarežģītajā laikā, kad ir jādomā par valsts izaugsmi, pārāk daudz laika tiek patērēts savstarpējo ietekmju un rēķinu kārtošanā. Opozīcijas viedoklis diemžēl gandrīz netiek ņemts vērā. Ja deputātu skaits būtu mazāks, katrs vairāk uzņemtos atbildību par to, kas notiek valstī,» norāda bijušais Saskaņas centra deputāts Juris Silovs, kurš ir apsūdzēts un deputāta mandātu nolika 28. aprīlī pēc savas vēlēšanās. Tāpat viņš ir pārliecināts, ka arī pašvaldību domēs deputātu skaits būtu jāsamazina, lai darbu padarītu efektīvāku.