Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Piezīmju nasta nospieda

Pārlieku daudz pārkāpumu spēles otrajā ceturtdaļā liedza VEF Rīga basketbolistiem niknāk pacīnīties ar vienu no VTB Vienotās līgas galvenajiem favorītiem Maskavas CSKA (77:92), kas pēc deviņu punktu izrāviena tā arī neļāva pirmdienas vakarā Arēnā Rīga mājiniekiem atgūties. CSKA guva devīto uzvaru un nostiprinājās kopvērtējuma priekšgalā, bet Latvijas čempionvienība ar trim panākumiem turpina attālināties no labāko astoņnieka.

Spēles sākumā rīdziniekiem neizdevās ierobežot pretinieku snaiperus, bet maskavieši, kuri nedēļas vidū aizvadīja pietiekami saspringtu spēli Eirolīgas turnīrā, pārlieku necentās sarežģīt rīdzinieku iespējas uzbrukumā, tādēļ pirmā ceturtdaļa izvērtās ļoti rezultatīva. Pirmo nopietno izrāvienu viesi izveidoja otrā perioda sākumā, kad guva deviņus punktus pēc kārtas un pirmo reizi panāca desmit punktu pārsvaru. Diemžēl daļu šī izrāviena izkārtoja vefieši paši, nevietā pārkāpjot noteikumus, turklāt pēc trenera Karlosa Frades eksplozijas un viņam piespriestās tehniskās piezīmes CSKA komandai bija iespēja gūt piecus punktus bez spēlēšanas aizsardzībā, turklāt agri ceturtdaļā vefieši jau bija sasnieguši pārkāpumu normu.

Viesi prasmīgi izmantoja rīdziniekiem radušās piezīmju problēmas, perioda gaitā realizējot 17 no 18 piešķirtajiem soda metieniem un neļaujot mājiniekiem atgriezties spēlē. Cerība lauzt spēles gaitu radās pēc puslaika pārtraukuma, kad vairākas veiksmīgas epizodes pēc kārtas bija centra uzbrucējam Mārtiņam Meieram, taču jūrmalnieks viens nebija karotājs, turklāt cerību stariņu pie rezultāta 57:62 apslāpēja CSKA amerikāņu leģionārs Korijs Higinss, kurš ar trīspunktu gājienu un tālmetienu guva sešus punktus pēc kārtas.

Sakrātās piezīmes otrajā puslaikā ierobežoja Mareka Mejera, Hijemo Ruvio un Artūra Strēlnieka spēles laiku un iespējas spēlēt agresīvi, tādēļ rīdziniekiem, lai gan izdevās neatlaist CSKA komandu pārāk tālu, intrigu cīņā par uzvaru atjaunot tā arī neizdevās, tāpēc arī septītajā abu klubu savstarpējā spēlē panākumu guva Krievijas klubs.

Vienotajā līgā četras no piecām nākamajām spēlēm VEF Rīga basketbolistiem ieplānotas izbraukumā, turklāt vienīgā mājas spēle 11. janvārī būs pret vēl vienu ULEB Eirolīgas klubu Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ. Situācija turnīra tabulā joprojām ir pietiekami pateicīga, lai pat pēc ne visai veiksmīgās sezonas pirmās puses Latvijas čempioniem būtu iespēja pacīnīties par dalību izslēgšanas turnīrā, taču situācija var strauji mainīties, ja zaudējumi turpinās krāties līdzšinējā straujumā.