Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Real un Borussia soļo tālāk

Spēcīgākā komanda zaudēja - tā pēc uzvaras viesos pār Mančestras United UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā atzina Madrides Real galvenais treneris Žozē Mourinju. Viņa padotie futbolisti cīņas gaitā nonāca iedzinējos un tikai pēc diskutabla galvenā tiesneša lēmuma noraidīt United pussargu Nani prata atspēlēties un arī pieveikt Anglijas vicečempionu ar 2:1, bet divu spēļu summā svinēt uzvaru ar 3-2. Ceturtdaļfinālā iekļuva arī Dortmundes Borussia, kas savā laukumā ar 3:0 sagrāva Doņeckas Shakhtar, divu spēļu summā uzvarot ar 5-2.

Centrālajā spēlē Mančestrā līdzjutēji gaidīja operas dramatismu. Uvertīra bija gara. United galvenais treneris Alekss Fergusons nolēma rezervē atstāt Veinu Rūniju, tā vietā izvēloties sastāvu, kas ir atbilstošāks organizētai spēlei aizsardzībā, jo viesos gūts rezultatīvs neizšķirts (1:1), kas nozīmēja, ka United iekļūs ceturtdaļfinālā, ja neielaidīs nevienus vārtus. Teju viss pirmais puslaiks atgādināja to, kā Barcelona spēlē pret Madrides Real - vieni kontrolē bumbu bez spēles saasināšanas pie pretinieku vārtiem, bet otri disciplinēti aizsargājas un pacietīgi gaida pretuzbrukumu iespējas. Pirmajā puslaikā skaistākā uvertīras partija bija Old Trafford jauktajam korim.

Otrā puslaika sākumā United izvirzījās vadībā gan spēlē, gan divu spēļu summā, un Real bija spiests iet uz risku. To mazliet mazināja turku tiesneša Čunejta Čakira lēmums strīdīgā epizodē par bīstamu spēli mājinieku pussargam Nani parādīt sarkano, nevis dzelteno kartīti. Par šo lēmumu viedokļi dalās - Real aizsargs Rafaels Varāns pēc mača atzina, ka bija gaidījis dzelteno, nevis sarkano kartīti, bet bijušais United kapteinis Rojs Kīns pauda viedokli, ka noraidījums bijis pelnīts. Desmit minūtes pēc Nani aizraidīšanas uz ģērbtuvi Real atguva līdzsvaru spēlē un summā, kad apskaužami precīzs tālsitiens padevās uz maiņu iznākušajam Lukam Modričam, bet vēl pēc trim minūtēm Krištianu Ronaldu guva uzvaras vārtus pret savu bijušo klubu. Viņš pēc mača pauda nožēlu, ka United ir izstājies.

«Ja komandas, kurai ir skaitlisks pārsvars, labākais futbolists ir vārtsargs, tas nozīmē, ka tu nekontrolēji spēli, kā tas būtu nepieciešams,» Mourinju pēc mača pauda neapmierinātību ar savas komandas vidējās līnijas spēlētāju darbībām divcīņās. Toties Real vārtsargs Djego Lopess pelnīti bauda savu slavas virsotni, vairāk nekā sekmīgi aizstājot savainoto Ikeru Kasiljasu. Viņš bija galvenais iemesls, kāpēc mazākumā esošie «sarkanie velni» tomēr neatspēlējās - Lopess glāba arī situācijās, kad tas nešķita reāli izdarāms.

Trešdien vēlu vakarā astotdaļfināla atbildes spēlēs Paris Saint-Germain uzņēma Valencia, bet Juventus - Celtic.

UEFA Čempionu līga, 1/8 fināls, atbildes spēles
Mančestras United - Madrides Real 1:2 (divu spēļu summā 2-3) (Ramoss 48. (s.v.) - Modričs 66., Ronaldu 69.)
Dortmundes Borussia - Doņeckas Shakhtar 3:0 (5-2) (Santana 31., Getce 37., Blaščikovskis 59.)