Finanšu departamentam uzdots paredzēt līdzekļus LPS biedru naudas samaksai.
Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldība no LPS izstājās 2012. gada septembrī. Kā jau iepriekš vairākkārt izteicies N. Ušakovs, LPS pēdējā gada darbs apliecinot, ka tā «konsekventi iestājas par Latvijas pašvaldību un to iedzīvotāju interesēm».
Tomēr lēmums par atgriešanos izraisījis nelielu skandālu Rīgas domē, jo partija Vienotība ir vienīgā no domē ievēlētajām, kuras pārstāvja nebūs LPS domē. «Ušakovs neiztur pārbaudi ar demokrātiju» - ar šādu virsrakstu Vienotības Rīgas domes frakcija izplatīja paziņojumu, norādot: «Protestējot pret domes vairākuma nedemokrātisko lēmumu, Vienotības deputāti atstāja sēžu zāli.» Vienotības frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte uzskata, ka šāds balsojums ir nerēķināšanās ar rīdzinieku daļas interesēm.
Drīz pēc domes sēdes interneta vietnē Twitter.com izvērtās nervoza vārdu pārmaiņa starp Vienotības Rīgas domes deputātu Olafu Pulku un vairākiem Nacionālās apvienības pārstāvjiem, tajā skaitā Saeimas deputāti Ināru Mūrnieci un viņas dzīvesbiedru Rīgas domes deputātu Ritvaru Jansonu. Pēc O. Pulka rakstītā, iepriekš Nacionālās apvienības frakcijas vadītājam A. Kiršteinam esot bijusi vienošanās ar N. Ušakovu, ka LPS būs pārstāvēti visu frakciju vadītāji, kas nav ticis ievērots. «Jā, taktikai vajadzēja būt labāk sarunātai. Es arī RD citus partnerus kā Vienotību neredzu,» atzinis R. Jansons.