Pēc ārkārtas foruma piektdien Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu un Latvijas Mākslas skolu asociācijas pirmdien izplatījušas rezolūciju, pievēršot uzmanību faktam, ka kultūrizglītība, kurai finansējums atņemts 100% apjomā, formāli joprojām atrodama valsts prioritāšu sarakstā. 21.augustā asociāciju pārstāvji nozares problēmas pārspriedīs ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru.
Latvijā pašlaik darbojas 145 mūzikas un mākslas skolas. Izglītība skolās veiksmīgi sagatavo audzēkņus mācībām specializētajās vidusskolās un augstskolās, tādēļ, likvidējot pirmā posma iestādes, faktiski tiktu sagrauta visa izglītības sistēma, kas ļāvusi Latvijā izaugt māksliniekiem ar starptautisku vārdu.
Finansējuma samazinājums nozarei ir dramatisks - jaunā mācību gada pirmajam semestrim valsts nav paredzējusi ne santīma, finansējums nav plānots arī nākamgad. KM pirmajam mācību semestrim atradusi papildu finansējumu Ls 1 000 000, kas, uzsver skolu pārstāvji, gan esot aptuveni trešā daļa no nepieciešamā. Nākamajā gadā, pēc asociāciju aprēķiniem, skolu pedagogu algu nodrošināšanai no valsts budžeta nepieciešami 11,8 miljoni latu. Kultūras ministrs publiski apstiprinājis, ka uzstās, lai valsts budžetā šim mērķim tiktu paredzēti astoņi miljoni latu.
Pieprasot garantēt finansējumu nozarei, pārmaiņām gatavi esot arī mūzikas un mākslas skolu darbinieki. Asociāciju pārstāvji sola, ka, ja valsts finansiāli atbalstīs nozari, tiks optimizētas administratīvās funkcijas un izmaksas, kā arī tiks veiktas izglītības satura un formas revīzijas. Mūzikas un mākslas skolas strādā pēc valsts akreditētām mācību programmām.